ЄС погодився ділитися з Україною секретними супутниковими знімками

Агенція Bloomberg повідомляє, що Європейський Союз схвалив угоду, яка дозволяє ділитися з Україною секретною інформацією. До такої належать і супутникові знімки.

ЄС погодився ділитися з Україною супутниковими знімками
ЄС погодився ділитися з Україною супутниковими знімками. Джерело: www.dw.com

ЄС погодився ділитися з Україною знімками

Європейський Союз уклав з Україною угоду, яка дозволяє напряму ділитися секретною інформацією. Про це 23 березня повідомила новинна агенція Bloomberg із посиланням на свої власні джерела. До такої інформації, зокрема, належать і супутникові знімки.

Посли Євросоюзу дізналися про це 22 березня. Угода діятиме впродовж року з можливістю її продовження у майбутньому. Офіційна інформація та подробиці щодо неї поки що відсутні.

Навіщо Україні стільки супутникових знімків

Україна вже отримує від своїх західних партнерів велику кількість супутникових знімків. Які саме це знімки й від кого надходять, не розголошується зі зрозумілих причин. Вони є важливою складовою контролю за обстановкою під час російсько-української війни.

Відомо тільки, що велику частину знімків постачають приватні супутникові оператори, такі як Maxar Technologies. Щоправда, їхні зображення не є секретними, й ними охоче користуються різні новинні агенції. Європейський Союз не має великих розвідувальних мереж, але власні супутники спостереження у його членів є.

Здається, ніби Україна забезпечена знімками повною мірою, але це не так. Для країни, площа якої перевищує 600 тисяч квадратних кілометрів, навіть тисячі знімків на день — лише з’ясування військової ситуації раз на кілька годин. А сучасна високоманеврена війна в ідеалі потребує відстежування супротивника в реальному часі.

За матеріалами www.bloomberg.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine