Lucy наразі виконує місію до стародавніх троянських астероїдів Юпітера. Космічному апарату знадобиться деякий час, щоб дістатися свого місця призначення. Минулого тижня Lucy пролетів повз Землю на висоті 354 км, щоб отримати додаткове гравітаційне прискорення. Під час свого наближення зонд зробив кілька зворушливих знімків рідної планети. NASA опублікувала зображення 25 жовтня, і вони нагадують про те, наскільки самотньою є наша Земля.
Чорно-біле зображення було зафіксоване зондом 15 жовтня та показує наш «білий мармур» із плямистими хмарами на темному тлі космосу. Lucy зробив це фото з відстані 620 тис. км. «У верхньому лівому куті — вид на Хадар, Ефіопія, де зберігаються скам’янілості предків людини віком 3,2 млн років, на честь яких і був названий космічний корабель», — йдеться в заяві NASA.
Система термінальної камери відстеження T2CAM на борту апарата зробила зображення Землі під час калібрування приладу. Кінцевою метою системи камер буде допомога космічному кораблю у відстежуванні астероїдів, які він відвідає.
NASA також опублікувала друге зображення, яке показує Землю та Місяць, як їх побачив Lucy 13 жовтня на відстані 1,4 млн км. Наша планета та її супутник здаються маленькими, але можна помітити величезну відстань між ними, яка складає приблизно 380 тис. км.
Зображення були зроблені у вирішальний момент подорожі Lucy, коли зонд прямував до Землі для першої з трьох запланованих гравітаційних допомог. «Ці обльоти Землі забезпечують Lucy швидкість, необхідну для досягнення троянських астероїдів — невеликих тіл, які обертаються навколо Сонця на такій же відстані, що й Юпітер», — повідомили в NASA.
Набір кінетичної енергії трьома гравітаційними прискореннями буде проходити довго. Зонд запустили наприкінці 2021 року, а його основна місія триватиме 12 років. NASA порівнює астероїди зі скам’янілостями, які запропонують вченим спосіб вивчити формування Сонячної системи.
Раніше ми повідомляли про те, як зонд NASA зафіксував місячне затемнення з відстані 100 млн км.
За матеріалами NASA.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine