Запуск місії Lucy завершився успішно

16 жовтня з космодрому на мисі Канаверал відбувся запуск ракети Atlas V с міжпланетним зондом Lucy, який завершився успішно. Апарат набрав другу космічну швидкість, відділився від розгінного блоку Centaur і розгорнув сонячні батареї.

Запуск ракети Atlas V з апаратом Lucy. Джерело: ULA

Метою Lucy є троянські астероїди на юпітеріанській орбіті — небесні тіла, що постійно знаходяться в околицях точок Лагранжа L₄ и L₅ системи «Сонце-Юпітер». Їх дослідження допоможуть ученим дізнатися багато нового про формування та еволюцію Сонячної системи.

Перед тим, як розпочати виконання своєї наукової програми, Lucy ще двічі повернеться до нашої планети (в жовтні 2022 та грудні 2024 року), щоб скористатись її гравітацією для збільшення швидкості. Також на шляху до основної мети зонд здійснить проліт «попутного» астероїда Головного поясу Дональдйогансон (52246 Donaldjohanson). Ця подія запланована на 20 квітня 2025 року.

Околиць точки L₄ апарат досягне в 2027-му. Там він відвідає подвійний астероїд Еврібат (3548 Eurybates), а далі — астероїди Полімелу (15094 Polymele), Левк (11351 Leucus) і Орус (21900 Orus). Після їх вивчення Lucy ще раз повернеться до Землі та використає її гравітацію для здійснення маневра, що скерує його в точку L₅. В 2033 році автоматичний розвідник наблизиться до подвійного астероїда Патрокл (617 Patroclus). Таким чином, за час своєї 12-річної космічної подорожі автоматичний розвідник вивчить як мінімум вісім малих тіл Сонячної системи, що стане новим рекордом.