Група супроводу місії LRO опублікувала нове зображення Місяця. Воно демонструє Прямий Хребет — гірську формацію, розташовану на північній околиці Моря Дощів.
Прямий Хребет являє собою лінійну структуру, орієнтовану в напрямку із заходу на схід. За це вона й отримала свою назву. Довжина формації складає 90 км, ширина — 20 км, максимальна висота її гір сягає 1,8 км.
Вважається, що Прямий Хребет є частиною внутрішнього валу гігантського кратера, що породив Море Дощів. Надалі він був повністю заповнений лавою. Як наслідок, на поверхні залишилися лише найвищі частини валу. Хребет представляє певний науковий інтерес. Схили його гір складені з порід, вибитих із нижньої частини місячної кори під час утворення кратера. Імовірно, вони містять велику концентрацію титану та заліза.
Крім прямого хребта, на знімок LRO також потрапила одна з характерних гряд, які часто зустрічаються в місячних морях. Їхня протяжність може досягати сотень кілометрів. Вважається, що подібні формації утворилися під час процесів, що супроводжували застигання лавових полів на Місяці.
Нагадаємо, що раніше ми публікували мозаїку Місяця, складену зі знімків місії LRO.
За матеріалами https://www.lroc.asu.edu
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine