Китайський стартап здійснив суборбітальний пуск

Китайський аерокосмічний стартап I-Space оголосив про успішне випробування твердопаливної суборбітальної ракети SQX-1Z (Hyperbola-1Z). Вона була запущена 5 вересня із космодрому Цзюцюань. Згідно з повідомленням компанії, її політ тривав 450 секунд, під час якого вдалося досягти висоти 108 км.

На борту носія перебували три апарати, створені на базі платформи Cubesat. Повідомляється, що один з них здійснив спуск на парашуті; доля двох інших невідома. Китайські ЗМІ називають ці апарати супутниками, однак це неправильно. Щоб стати супутником, мало просто досягти космічного простору — необхідно ще й розвинути швидкість, що дорівнює першій космічній (близько 8 км/c) або її перевищує. В цьому випадку об’єкт зможе залишитися на орбіті та зробити хоча б один виток навколо Землі.

SQX-1Z може розвинути максимальну швидкість близько 1,6 км/c, що абсолютно недостатньо для виведення вантажу на орбіту. Довжина ракети становить 9 м, діаметр – 1 м. Імовірно, на ній використовуються двигуни, взяті від балістичних ракет DF-11 або DF-15.

Про компанію I-Space відомо не так вже й багато. Вона була заснована у 2016 р. і цього року здійснила два суборбітальні запуски ракети SQX-1Z. Перший відбувся 5 квітня з острова Хайнань. Як і більшість її аерокосмічних конкурентів, I-Space планує побудувати надлегкий носій, призначений для виведення на низькі навколоземні орбіти малих супутників. Його випробування заплановане на наступне літо.

ЗА матеріалами: https://gbtimes.com