Китайський марсохід назвали на честь бога вогню

Китайське національне космічне управління (CNSA) оголосило про вибір імені свого першого марсохода. Він був названий Чжужун (Zhurong), на честь божества вогню в китайській міфології.

Марсохід “Чжужун” (концепт). Джерело: CNSA/Xinhua

В організації зумовили вибір тим, що ім’я перегукується з китайською назвою Марса Хосін, що означає вогненна планета. Крім того, воно має певне символічне значення. Згідно із заявою CNSA, «Чжужун» повинен буде запалити вогонь космічних досліджень Китаю та направити людство до продовження досліджень безкрайнього зоряного неба та незвіданого Всесвіту.

“Чжужун” має масу 240 кг. Ровер вивчатиме марсіанський ґрунт і шукатиме хімічні сполуки, що вказують на можливу присутність життя. Для цього він оснащений шістьма науковими інструментами, що включають георадар, детектори поверхневих з’єднань та магнітних полів, метеостанцію, а також кілька камер. Чжужун розрахований на номінальний термін роботи в 90 днів.

Знімок рівнини Утопія, зроблений апаратом місії Viking 2, що спускається. Джерело: NASA

За деякими даними, висадку ровера на Марс заплановано на 17 травня. Щоб опустити «Чжужун» на поверхню Червоної планети, буде застосовано комбінацію з парашутів та гальмівних двигунів. Крім того, апарат, що спускається, оснащений автоматичною навігаційною системою, яка у разі виявлення будь-яких об’єктів, здатних завадити посадці, повинна буде відвести його в бік.

Якщо все піде за планом, «Чжужун» сяде у південній частині рівнини Утопія (Utopia Planitia) — великої низовини у північній півкулі Марса. У далекому минулому на її поверхню виходили ґрунтові води, що робить її дуже перспективною метою для астробіологічних досліджень.

За матеріалами: https://phys.org