Китайський апарат «Тяньвень-1» сфотографував зблизька супутник Фобос

Китайська місія «Тяньвень-1» святкує свою другу річницю. Щоб відзначити цю подію, орбітальний апарат сфотографував марсіанський супутник Фобос — природний об’єкт неправильної форми, що нагадує картоплину. Згідно з китайською державною газетою China Daily, група вчених розрахувала час, коли зонд був відносно близько до Фобоса, щоб отримати його чіткі зображення у фазі «повного місяця».

на Фобосі можна розгледіти кратер Опік
На новому зображенні, отриманому китайським орбітальним апаратом «Тяньвень-1», на Фобосі можна розгледіти кратер Епік. Фото: CNSA

Марс має два супутники — Фобос і Деймос. Перший із них у своїй найширшій частині сягає 27 км і весь усіяний ударними кратерами та жолобами. Цей супутник через кілька мільйонів років впаде на Червону планету через свою низьку орбіту, що постійно знижується.

Досягнення «Тяньвень-1» за два роки на орбіті навколо Марса

Місія «Тяньвень-1» була запущена 23 липня 2020 року та стала великим успіхом для Національної космічної адміністрації Китаю (CNSA). Космічний апарат вийшов на орбіту навколо Марса в лютому 2021 року, після чого почав виконувати свою досить насичену наукову програму. Він займався вивченням структури планети, характеристик її поверхневого шару та розподілу в ньому водяного льоду, а також проводив вимірювання параметрів іоносфери, збирав дані про клімат Марсу та завершив його картографування.

Тяньвень-1
Китайський марсіанський апарат «Тяньвень-1» позує для селфі. Фото: CNSA

Загалом китайський посланець передав на Землю 1040 Гб інформації. Орбітальний апарат також супроводжував посадковий модуль і ровер «Чжужун», що зробило Китай другою країною після США, яка успішно керувала марсоходом на поверхні планети.

За словами представників CNSA, «Тяньвень-1»продовжить спостереження Марса. Він використовуватиметься для тестування бортової апаратури та відпрацювання технології аерогальмування, яку в майбутньому планують використати в місії з доставлення на Землю зразків марсіанського ґрунту.

Раніше ми повідомляли про те, як Perseverance прислав дивовижне відео сонячного затемнення на Марсі.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine

Апарат NASA неконтрольовано обертається після пошкодження сонячного вітрила
Що може розповісти про еволюцію світил дослідження зоряного скупчення?
Лід і вогонь: супутник сфотографував найпівденніший вулкан у світі
Астрономи знайшли на небі Темного Вовка
Захоплива панорама: Perseverance вперше побачив кратер Єзеро з висоти
Телескопи James Webb і Hubble вивчили «моторошну» пару галактик
Штучний інтелект навчили розуміти роботи астрономів минулого
Як турбулентність прискорює народження зір
Вихід із космічних перегонів: Boeing шукає покупців для провального Starliner
Два дні до кінця: телескоп NASA впаде на Землю на початку листопада