Китайський апарат «Тяньвень-1» сфотографував зблизька супутник Фобос

Китайська місія «Тяньвень-1» святкує свою другу річницю. Щоб відзначити цю подію, орбітальний апарат сфотографував марсіанський супутник Фобос — природний об’єкт неправильної форми, що нагадує картоплину. Згідно з китайською державною газетою China Daily, група вчених розрахувала час, коли зонд був відносно близько до Фобоса, щоб отримати його чіткі зображення у фазі «повного місяця».

на Фобосі можна розгледіти кратер Опік
На новому зображенні, отриманому китайським орбітальним апаратом «Тяньвень-1», на Фобосі можна розгледіти кратер Епік. Фото: CNSA

Марс має два супутники — Фобос і Деймос. Перший із них у своїй найширшій частині сягає 27 км і весь усіяний ударними кратерами та жолобами. Цей супутник через кілька мільйонів років впаде на Червону планету через свою низьку орбіту, що постійно знижується.

Досягнення «Тяньвень-1» за два роки на орбіті навколо Марса

Місія «Тяньвень-1» була запущена 23 липня 2020 року та стала великим успіхом для Національної космічної адміністрації Китаю (CNSA). Космічний апарат вийшов на орбіту навколо Марса в лютому 2021 року, після чого почав виконувати свою досить насичену наукову програму. Він займався вивченням структури планети, характеристик її поверхневого шару та розподілу в ньому водяного льоду, а також проводив вимірювання параметрів іоносфери, збирав дані про клімат Марсу та завершив його картографування.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Тяньвень-1
Китайський марсіанський апарат «Тяньвень-1» позує для селфі. Фото: CNSA

Загалом китайський посланець передав на Землю 1040 Гб інформації. Орбітальний апарат також супроводжував посадковий модуль і ровер «Чжужун», що зробило Китай другою країною після США, яка успішно керувала марсоходом на поверхні планети.

За словами представників CNSA, «Тяньвень-1»продовжить спостереження Марса. Він використовуватиметься для тестування бортової апаратури та відпрацювання технології аерогальмування, яку в майбутньому планують використати в місії з доставлення на Землю зразків марсіанського ґрунту.

Раніше ми повідомляли про те, як Perseverance прислав дивовижне відео сонячного затемнення на Марсі.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів