Китайська приватна компанія Galactic Energy вивела на орбіту 5 супутників

У 2022 році Galactic Energy, яка нещодавно успішно відправила на орбіту 5 супутників, планує здійснити п’ять запусків.

Ракетна компанія Galactic Energy запустила свою другу ракету Ceres-1 увечері 6 грудня, ставши першою китайською приватною компанією, яка двічі вийшла на орбіту.

Чотириступенева твердопаливна ракета Ceres-1 стартувала у понеділок із центру запуску супутників Цзюцюань у пустелі Гобі о 23:13, й успішно вивела п’ять супутників на приблизно 500-кілометрову сонячно-синхронну орбіту (SSO).

Після першого запуску в листопаді 2020 року Galactic Energy стала лише другою китайською приватною ракетною компанією, яка вийшла на орбіту, після успіху iSpace у липні 2019-го. Проте обидва наступні запуски iSpace на орбіту 2021-го були невдалими. Galactic планує п’ять запусків у 2022 році, повідомляє компанія.

Діаметр Ceres-1 складає 1,4 м, довжина — приблизно 20 м, а злітна маса — близько 33 тонн. Galactic Energy стверджує, що з моменту першого запуску Ceres-1 удосконалили, зокрема покращили двигуни другого та третього ступенів та ввели композити з вуглецевого волокна, підвищили відношення тяги до ваги, вантажопідйомність та загальну продуктивність ракети-носія.

На борту понеділкового рейсу було п’ять комерційних супутників.

Університет Тяньцзінь-1 — це інфрачервоний супутник дистанційного зондування, розроблений компанією Changguang Satellite Technology та допоміжним підприємством CIOMP Китайської академії наук.

Lize-1 і Baoyun — наукові експериментальні супутники, розроблені компанією Spacety. Lize-1 призначений для тестування нової платформи та роботи супутника у складі групи.

Майже 20-кілограмовий Baoyun перевозить апаратуру для реєстрації покриття зір астероїдами GNSS від Tianjin Yunyao Aerospace Technology, а також обчислювальне обладнання для тестування платформи з відкритим кодом Tiansuan, що має забезпечувати широкосмуговий ННО-доступ та майьутні 6G-послуги (від Пекінського університету пошти та телекомунікацій). Супутник також несе експериментальне навантаження для Університету Бейхан і користувацьку камеру Xiaomi.

Golden Bauhinia-5 — це супутник дистанційного зондування, розроблений компанією Starwiz для Hong Kong Aerospace Technology Group Limited.

Останнім пасажиром став супутник дистанційного зондування Golden Bauhinia-1 (03), розроблений пекінською лабораторією ZeroG Lab для HKATG.

Другий успішний запуск дозволить Galactic Energy позіціонувати себе як надійного постачальника послуг в комерційному космічному секторі Китаю, що наразі швидко розвивається. Крім того, компанії-конкуренти Landspace, OneSpace та iSpace зазнали невдач зі спробами запуску твердотільних ракет.

Раніше Китай випробовував секретний суборбітальний літак та продемонстрував прототип марсіанського гелікоптера. 

 

Апарат NASA неконтрольовано обертається після пошкодження сонячного вітрила
Що може розповісти про еволюцію світил дослідження зоряного скупчення?
Лід і вогонь: супутник сфотографував найпівденніший вулкан у світі
Астрономи знайшли на небі Темного Вовка
Захоплива панорама: Perseverance вперше побачив кратер Єзеро з висоти
Телескопи James Webb і Hubble вивчили «моторошну» пару галактик
Штучний інтелект навчили розуміти роботи астрономів минулого
Як турбулентність прискорює народження зір
Вихід із космічних перегонів: Boeing шукає покупців для провального Starliner
Два дні до кінця: телескоп NASA впаде на Землю на початку листопада