Китайська місія з відхилення астероїда стартує у 2026 році

Китайська місія зі зміни орбіти навколоземного астероїда буде запущена у 2026 році. Про це йдеться у презентації, опублікованій Лун Лехао — головним конструктором ракет серії «Чанчжен».

Мета китайської місії

У квітні цього року чиновники Китайської національної космічної адміністрації (CNSA) вперше повідомили про розробку проєкту нової міжпланетної місії. Її метою стане зміна орбіти потенційно небезпечного астероїда за допомогою прямого кінетичного впливу.

Астероиды
Астероїди, які пролітають повз Землю. Ілюстрація: ESA

Під час недавньої лекції Лун Лехао представив слайд, присвячений цьому проєкту. З нього випливає, що місія зі зміни орбіти астероїда буде запущена 2026 року на ракеті «Чанчжен-3B». Її метою стане 2020 PN1 — потенційно небезпечний навколоземний об’єкт сімейства Аполлона. Його діаметр складає близько 40 метрів. Інша цікава деталь проєкту полягає в тому, що до астероїда вирушать відразу два апарати — імпактор, а також спускальний модуль, який повинен буде здійснити м’яку посадку на астероїд, дослідити його та оцінити наслідки удару.

Китайська «відповідь» DART та Hera

Китайська місія з відхилення астероїда є частиною програми всепланетної оборони Піднебесної, яка розробляється. У її межах китайські вчені проводять дослідження та вивчають різні способи протидії потенційно небезпечним небесним тілам. Також CNSA створює систему раннього попередження про небезпечні зближення та займається розробкою програмного забезпечення, яке дозволяє змоделювати наслідки операцій проти малих тіл Сонячної системи.

Як неважко помітити, китайський проєкт фактично поєднує елементи двох окремих місій NASA та ESA. Мова про вже запущений зонд DART та апарат Hera, який вирушить у космос через кілька років. У вересні цього року DART вріжеться в астероїд Діморф, який є супутником більшого об’єкта Дідим. За зіткненням DART з астероїдом та його наслідками спостерігатимуть радари та мережа наземних обсерваторій, а також італійський кубсат LICIACube.

Схема місії DART. Джерело: NASA/Johns Hopkins Applied Physics Lab

Hera відвідає Дідим та Діморф у 2026 році. Європейський зонд ретельно виміряє кратер після удару DART, а також проведе комплексне вивчення обох астероїдів. Ці дані допоможуть астрономам краще зрозуміти властивості та поведінку подібних подвійних систем.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Геть із Чумацького Шляху: знайдена найближча до Землі гіпершвидкісна зоря
Небезпечний випадок декомпресії на МКС викликав переполох в радіоефірі
Безпрецедентна роздільна здатність: супутник компанії Maxar зазнімкував МКС і Starliner
Інтерактивна карта «Жнива надії» допоможе українським аграріям
Людина, яка показала нам Сонячну систему: голова місії Voyager Ед Стоун помер у віці 88 років
Короткочасні космічні подорожі не шкодять здоров’ю людини
Зразки зі зворотного боку Місяця прибудуть на Землю 25 червня
Космічний телескоп Hubble розкрив таємницю вибуху 40-річної давнини
На кораблі Starliner виявлено новий витік гелію
Місячна станція стала на крок ближче до запуску