Китай протестує технологію відхилення астероїда

Китай збирається змінити орбіту потенційно небезпечного астероїда за допомогою прямого кінетичного впливу. Про це повідомив у інтерв’ю Центральному телебаченню Китаю У Яньхуа — заступник директора Китайської національної космічної адміністрації (CNSA).

Близькоземний астероїд в уяві художника. Джерело: ESA / P.Carril

Місія з відхилення астероїда є частиною програми всепланетної оборони, що розробляється КНР. У її межах китайські вчені проводять дослідження та вивчають різні способи протидії потенційно небезпечним небесним тілам. Також CNSA створює систему раннього попередження про небезпечні зближення та займається розробкою програмного забезпечення, що дозволяє змоделювати наслідки операцій проти малих тіл Сонячної системи.

За словами У Яньхуа, тест зі зміни орбіти небесного тіла заплановано на 2025-2026 роки. Точні деталі операції, а також обраний для її здійснення об’єкт наразі невідомі. Проте можна припустити, що вона нагадуватиме запланований на осінь поточного року аналогічний тест NASA. У його межах зонд DART вріжеться у 160-метровий астероїд Діморф, що є супутником більшого астероїда Дідим.

Схема місії DART. Джерело: NASA/Johns Hopkins Applied Physics Lab

За зіткненням зонда DART із Діморфом і його наслідками спостерігатимуть радари та мережа наземних обсерваторій, а також італійський кубсат LICIACube. Він відокремиться від основного апарату за кілька днів до зіткнення та сфотографує момент влучення. Нагадаємо, що на борту LICIACube встановлена камера Gecko, збудована компанією Dragonfly Aerospace, що належить українському підприємцю Максу Полякову.

В 2027 році Діморф і Дідим відвідає європейський зонд Hera. Він зробить знімок утвореного кратера та проведе комплексне вивчення обох малих тіл. Ці дані доповнять результати, отримані під час наземних спостережень, а також допоможуть астрономам краще зрозуміти властивості й еволюцію подвійних астероїдів.

Ви також можете почитати про міжзоряний метеорит, що впав на Землю.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine