ESA розповіло про найнебезпечніший астероїд за останні роки

Європейське космічне агентство (ESA) опублікувало статтю, присвячену нещодавньому відкриттю близькоземного астероїда 2022 AE1. В момент знахідки він вважався найнебезпечнішим небесним тілом за останнє десятиліття.

Найнебезпечніший астероїд

2022 AE1 був відкритий 6 січня 2022 року. Розрахунки його траєкторії, виконані на основі попередніх спостережних даних, збентежили астрономів. Вони показали значну ймовірність зіткнення 2022 AE1 із Землею 4 липня 2023 року.

Астероїд 2022 AE1. Джерело: ESA

Оскільки розмір астероїда становить близько 70 м, наслідки його падіння в населеній місцевості могли б бути порівнянними з вибухом водневої бомби. В результаті 2022 AE1 надали значення -0,66 за Палермською шкалою, використовуваною астрономами для оцінки потенційної небезпеки від впливу навколоземних об’єктів.

Расчет орбиты 2022 AE1

Дані про небезпеку 2022 AE1 стурбували наукове співтовариство. З урахуванням малого часу до потенційного зіткнення з ним у людства практично немає реальних способів встигнути змінити його орбіту. Отже, астрономи зосередилися на більш точному визначенні траєкторії астероїда. Це завдання серйозно ускладнилося тим, що в період з 12 по 19 січня його видиме положення на небі було близьке до Місяця, блиск якого повністю «засвічував» астероїд, не дозвляючи проводити спостереження.

Зона возможного падения астероида 2022 AE1 по данным предварительных наблюдений. Позже выяснилось, что он не угрожает Земле. Источник: ESA

Лише після того, як Місяць достатньо потьмянів, астрономи змогли провести нові спостереження 2022 AE1, що дали можливість точніше розрахувати його орбіту. Результати розрахунків дозволили зняти побоювання щодо цього об’єкта. Виявилося, що 4 липня 2023 року він пролетить повз нас на дистанції 10 млн км, що приблизно у 20 разів більше за середню відстань між Землею та Місяцем.

Нагадаємо, нещодавно астрономи виявили астероїд із трьома супутниками.

За матеріалами https://www.esa.int

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine