Китай здійснить висадку на південному полюсі Місяця 2026 року

Китай працює над новим місяцеходом, який почне досліджувати південний полюс Місяця приблизно 2026 року. Ровер буде входити до місії «Чан’е-7», яка нещодавно була схвалена у межах нової фази китайських досліджень Місяця. Вона вивчатиме південний полюс нашого природного супутника.

Зображення майбутнього місяцехода місії «Чан’е-7», яка стартуватиме 2026 року
Зображення майбутнього місяцехода місії «Чан’е-7», яка стартуватиме 2026 року. Ілюстрація: CCTV

«Чан’е-7» складатиметься з орбітального апарата, посадкового модуля, місяцехода та невеликого робота, який зможе досягати затінених місць у кратерах, щоб шукати поклади водяного льоду. Місія також підтримуватиметься новим супутником зв’язку. Місяцехід буде побудований на базі приблизно 140-кілограмових «Юйту» та «Юйту-2» на сонячних батареях з місій «Чан’е-3» і «Чан’е-4», які приземлилися в 2013 і 2019 роках відповідно. Але є й відмінності.

Як зазначають у китайській космічній агенції, ровер «Чан’е-7» буде більшим та витривалішим за «Юйту-2». Він призначений для перенесення досконаліших інструментів. Місяцехід матиме панорамну камеру та георадар, як у «Юйту-2», а також магнітометр і раманівський спектрометр замість видимого та інфрачервоного, й інструмент аналізатора енергетичних нейтральних атомів, наданий Швецією. Ровер нового покоління також стане більш незалежним.

«Він буде «розумніший». «Юйту-2» мав більше наземного втручання, але майбутній ровер буде автономнішим, адже самостійно зможе планувати свій маршрут», — сказали в агенції.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Місії «Чан’е-6» та «Чан’е-8»

До старту місії «Чан’е-7» відбудеться «Чан’е-6», під час якої Китай спробує зібрати зразки на зворотному боці Місяця у басейні Південного полюса — Ейткен наприкінці 2024 року.

Після «Чан’е-7» у 2028 році запланована наступна місія — «Чан’е-8». Вона розрахована на тестування технологій 3D-друку та використання місцевих ресурсів для будування. Ця місія призначена для створення основи для проєкту під назвою «Міжнародна місячна дослідницька станція» (ILRS) у 2030-х роках.

Раніше ми повідомляли про те, як «Юйту-2» вийшов зі сплячки та зустрів рік Кролика.

За матеріалами Space.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів