Китай проводить кастинг космічних місій

Китайська академія наук готується провести відбір космічних місій, які будуть реалізовані в межах третьої Програми стратегічних пріоритетів (також відомої як програма «Нові обрії»). Їхній запуск відбудеться в період з 2026 по 2030 рік і буде присвячений до чергового п’ятирічного плану.

Джерело: Yuko Shimizu

Загалом на розгляді Китайської академії наук знаходяться 13 проєктів у чотирьох наступних областях: астрономія та астрофізика, екзопланети, геліофізика, планетарні дослідження.

Астрономія та астрофізика

В галузі астрономії та астрофізики китайські вчені розглядають три наступні проєкти:

  • eXTP (Enhanced X-ray Timing and Polarimetry) — потужна рентгенівська обсерваторія для спостереження за небом та забезпечення багатоканальних досліджень гравітаційних хвиль та джерел нейтрино.
  • DAMPE-2 (DArk Matter Particle Explorer-2) — продовження супутникової місії DAMPE для пошуку можливих свідчень анігіляції чи сигналів розпаду темної матерії.
  • DSL (Discovering the Sky at the Longest Wavelength) — група з десяти невеликих супутників, яка буде відправлена на місячну орбіту, та скориставшись Місяцем, як щитом від земних перешкод, візьметься за вивчення слабких сигналів з раннього Всесвіту.

Екзопланети

У галузі вивчення екзопланет беруть участь два проєкти: CHES (Closeby Habitable Exoplanet Survey) та ET. CHES займеться пошуком екзопланет у сотні найближчих до Землі сонцеподібних зір, за допомогою астрометричного методу. Метою ET стане пошук землеподібних екзопланет за допомогою транзитного методу. Обидва апарата працюватимуть у точці Лагранжа L2 системи Сонце – Земля.

Геліофізика

В галузі вивчення нашого Сонця та геліосфери за перемогу змагаються такі проєкти:

  • SOR (SOlar Ring) — сузір’я з трьох рознесених на 120° супутників, призначених для вивчення Сонця та внутрішньої частини геліосфери.
  • SPO (Solar Polar-orbit Observatory) — апарат, який буде виведений на орбіту з нахилом понад 80° що до площини екліптики, з метою вивчення полюсів Сонця.
  • ESEO (Solar Eclipse Observatory) — апарат, який буде виведений у точку Лагранжа L2 системи Сонце – Земля для вивчення внутрішньої корони.
  • CHIME (Heliospheric Interstellar Medium Explorer) — апарат, який проведе перші вимірювання незайманого міжзоряного газу та пилу, в областях їх високої щільності, на відстані 2 — 3 а.о. від Сонця.

Планетарні дослідження

Що стосується сфери вивчення планет, то до списку кандидатів належать такі місії:

  • ASR (Asteroid Sample Return). Метою цього проєкту є збирання та доставлення на Землю трьох проб, зібраних у різних місцях 600-метрового астероїда 1989 ML.
  • VOICE (Venus Volcano Imaging and Climate Explorer) — орбітальний апарат для вивчення геологічної еволюції Венери, атмосферних термохімічних процесів, взаємодії поверхні та атмосфери, а також оцінки потенціалу життя у венеріанських хмарах.
  • CACES (Climate and Atmospheric Components Exploring Satellites) — місія з вивчення змін клімату Землі та її атмосфери.
  • OSCOM (Ocean Surface Current multiscale Observation Mission) — місія з вивчення динаміки та енергетики океанів Землі.

Очікується, що Китайська академія наук обере для реалізації від 5 до 7 проєктів. Точна кількість залежатиме від доступного бюджету, технологічної готовності та графіка виробництва.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
https://t.me/ustmagazine