Китай пропонує запустити ядерний космічний апарат до Нептуна, а вчені NASA спрогнозували вплив війни в Україні на врожай зернових: дайджест новин

Підбірка найцікавіших космічних новин до сніданку: інфрачервона технологія L3Harris спростить виявлення засобів ППО та покращить якість супутникових знімків поля бою, а ми розповідаємо про найцікавіші факти про астероїди та небесні події липня.

Китай проводить кастинг космічних місій

Китайська академія наук готується провести відбір космічних місій, що будуть реалізовані в межах третьої Програми стратегічних пріоритетів (також відомої як програма «Нові обрії»). Їхній запуск відбудеться у період з 2026 по 2030 рік і буде приурочений до чергового п’ятирічного плану. Загалом на розгляді академії наук знаходяться 13 проєктів у чотирьох наступних областях: астрономія та астрофізика, екзопланети, геліофізика, планетні дослідження.

Де NASA розмістить свою місячну базу?

NASA прагне створити аванпост з екіпажем біля південного полюса Місяця, називаючи його «нашим першим плацдармом на місячному фронтирі».

Аванпост, відомий як Базовий табір Артеміди, складатиметься з негерметичного всюдихода для перевезення астронавтів у скафандрах, герметичного всюдихода, що дозволить здійснювати тривалі виїзди на далекі відстані від застави, а також власне бази, на якій одночасно зможуть розміститися чотири людини.

Подібна база вимагає великої інфраструктури — такої, як зв’язок, електропостачання, радіаційний захист, утилізація відходів та місця для зберігання. Планувальники NASA кажуть, що всі ці тонкощі необхідні для стійкої людської присутності на Місяці, їх можна буде переглянути та використати у найближчі десятиліття.

Небесні події липня 2022 року

Липень — середина літа, все ще не найкращий час для астрономічних спостережень у наших широтах. Лише під кінець місяця ночі стають достатньо довгими та з’являється час роздивитися слабкі небесні об’єкти. Тоді ж починають діяти перші активні літні метеорні потоки. В нинішньому році в липні до нас наблизиться загадкова «астероїдна комета» Вільсона-Гаррінгтона і продовжить збільшувати блиск порівняно яскрава комета PanSTARRS, але одночасно буде зменшуватися її схилення. На 13 липня припадає «суперповня» — найбільше наближення Місяця до Землі протягом року.

Atlas V зробить другу спробу запуску місії USSF-12

United Launch Alliance тепер розгорне пару демонстраційних корисних навантажень космічних сил із використанням своєї ракети Atlas V не раніше п’ятниці 1 липня. Місія USSF-12 повинна була стартувати з мису Канаверал у четвер, але через грози, що тривають у цьому районі, спроба запуску не вдалася. Тепер місія має стартувати протягом того ж двогодинного вікна, що відкривається о 18:00 за часом східного узбережжя США (22:00 UTC) у п’ятницю.

Новини ринку

Візуалізація ракети Terran R. Джерело: Relativity Space

OneWeb запустить супутники другого покоління з Relativity Space

OneWeb підписала контракт із компанією Relativity Space на запуск супутників у своїй мережі Gen 2 на новій ракеті Terran R. Угода, про яку було оголошено в четвер, знаменує перемогу Relativity Space перед першим польотом її носія Terran 1.

У Relativity Space заявили, що запуски розпочнуться 2025 року. Фінансові умови угоди не розголошуються, але компанії описують її як багаторічну угоду з кількома запусками. OneWeb підтвердив Via Satellite, що угода поширюється на «частину» сузір’я Gen 2.

Kepler замовив орбітальний транспортний апарат для наступного запуску

Канадська компанія Kepler Communications заявила 30 червня, що планує використовувати орбітальний транспортний апарат D-Orbit для наступних двох супутників у своєму угрупуванні з низькою швидкістю передачі даних.

Супутники Kepler-20 та Kepler-21 будуть доставлені на борт італійської компанії космічної логістики ION Satellite Carrier, що забронювала політ у першому кварталі 2023 року на ракеті, яку компанії відмовилися розкрити.

Палата представників скорочуює пропонований бюджет комерційного космічного офісу FAA

Палата представників скасувала більшу частину пропонованого збільшення бюджету для відділу комерційних космічних перевезень Федерального авіаційного управління (FAA), а також на управління агентством космопортами та співпрацю з іншими організаціями з досліджень космічних польотів.

Комітет Палати представників з асигнувань схвалив 30 червня свою версію законопроекту про витрати на транспорт, житлове будівництво та міський розвиток на 2023 фінансовий рік. Законопроект фінансує декілька агенцій, включаючи FAA.

Інфрачервона космічна технологія L3Harris покращить зображення поля бою, а також виявлення протиракетної оборони

Інфрачервоний прилад L3Harris Technologies (NYSE:LHX) значно покращить можливість отримання зображень із високою роздільною здатністю та іншої важливої ​​інформації про поле бою з космосу, що є критично важливим для майбутніх зусиль країни з протиракетної оборони.

L3Harris надає цей інструмент як частину супутника з широким полем зору, що також допоможе інформувати майбутні місії та архітектури космічної протиракетної оборони. Супутник буде розташований на відстані 35 тис. км від Землі, що дозволить інфрачервоній системі оглядати широку смугу та патрулювати велику територію щодо можливих запусків ракет.

Цікаве

Супутникова карта полів України. Джерело: Еarthobservatory.nasa.gov

Як війна впливає на вирощування зернових: супутникові дані

Співробітники програми NASA Harwest відстежують ситуацію зі збиранням зернових в Україні за допомогою супутників. Вони зазначають, що з початком війни один із головних світових експортерів продовольства може втратити значну частину свого врожаю.

Harvest — це програма NASA, спрямована на створення системи супутникового моніторингу вирощування зернових. Вчені, які в ній залучені, збирають економічні, соціальні та екологічні дані, що можуть розповісти про потенціал забезпечення людства продуктами. Але головним джерелом інформації для них є супутникові знімки.

Зараз Harvest і її голова Інбал Бекер-Ресеф використовують супутники американської компанії Planet Labs і європейські апарати Sentinel-2. Головна увага спрямована на ситуацію в Україн, яка постачає на світовий ринок 46% соняшникової олії, 9% пшениці, 17% ячменю та 12% кукурудзи.

Супутники спостерігають за рекордними лісовими пожежами на Алясці

Спекотний та сухий початок літа викликав рекордну кількість лісових пожеж на півдні Аляски, і метеорологічні супутники відстежують розвиток пожеж із космосу.

Геостаціонарні супутники Національної адміністрації океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) зробили вражаючі знімки пожеж, що вирують на півдні центральної та південно-західної Аляски з початку червня. Згідно з заявою NOAA, ці пожежі спричинені ударами блискавок під час грози на початку сезону. Потім вони підживлюються сухою рослинністю після м’якої зими.

Китайські вчені пропонують запустити ядерний орбітальний апарат до Нептуна у 2030 році

Вчені з провідних університетів Китаю пропонують у 2030 році відправити космічний апарат, що працює на ядерному паливі, на орбіту навколо Нептуна — найвіддаленішої планети нашої Сонячної системи.

Пов’язані з цим проблеми дуже значні. Зовнішня Сонячна система — холодна, темна та жорстока. Космічні апарати, що летять на далекі відстані від Сонця, не можуть покладатися на сонячну енергію та потребують інших її джерел для підтримки стійких траєкторій і захисту своїх інструментів від замерзання. Радіоізотопні термоелектричні генератори (РТГ) використовувалися у більш ніж 30 місіях для забезпечення космічних апаратів теплом і паливом. Вони працюють, перетворюючи тепло від радіоактивного розпаду відповідного палива — такого як плутоній-238 — на електрику.

12 цікавих фактів про астероїди

У 2016 році Генеральна асамблея ООН проголосила 30 червня Днем астероїда. Дата була обрана невипадково. 30 червня 1908 року над Сибіром стався вибух небесного тіла, за яким закріпилася назва «Тунгуський метеорит». Це найбільша подібна подія, задокументована людством. Якби вибух метеорита стався над великим містом, кількість жертв могла би вимірюватися багатьма тисячами. Одна з ключових цілей Дня астероїда якраз і полягає в інформуванні публіки про небезпеку подібних подій і пошук методів їх запобігання. З нагоди Дня астероїда ми зробили добірку з 12 цікавих фактів про ці небесні тіла.

Читайте також: ESA виключає зіткнення Землі з небезпечним астероїдом через 30 років, а NASA встановить телескоп у стратосфері на повітряній кулі: дайджест новин

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

У пошуках життя в Сонячній системі: пряма трансляція запуску місії Europa Clipper
Назустріч Землі: Hubble зазнімкував спіральну галактику, що згасає та наближається до Чумацького Шляху
Звідки на Землю потрапили «будівельні блоки» життя
Лице з виразом болю: Perseverance знайшов дивовижну скелю
Приречений світ: хмара натрію видала вулканічний екзосупутник
Погляд з безмежності: як самотній астронавт Apollo 15 побачив Землю по-новому
Планета у подвійній системі допоможе розгадати загадку червоних карликів
Нова теорія про гравітацію без маси: знайдена альтернатива темній матерії 
Вийшла безплатна ознайомча версія українського дизельпанку про галичан у космосі Sand
З першого разу: вежа Mechazilla успішно зловила прискорювач Super Heavy