Китай поспішає висадити астронавтів на Місяць до 2030 року

Китай готується підкорити Місяць протягом наступних семи років. Такий прогноз зробив провідний китайський вчений-місяцезнавець.

«До 2030 року китайці зможуть ступити на Місяць. Це не проблема для Піднебесної», — заявив Ву Вейрен, головний розробник китайської програми дослідження Місяця в інтерв’ю китайській телекомпанії CCTV.

Зображення, що демонструє основну структуру місячної дослідницької станції Китаю
Зображення, що демонструє основну структуру місячної дослідницької станції Китаю. Ілюстрація: CMG

Якщо подивитись на останні досягнення Китаю за останні роки, то такий прогноз виявляється не таким вже нездійсненним. Піднебесна запустила власну орбітальну станцію, посадила марсохід на Червоній планеті та підкорила зворотний бік Місяця власним місяцеходом. Тепер Китай працює над необхідним обладнанням для висадки астронавтів на Місяць.

Країна розробляє ракету наступного покоління для запуску важкого космічного корабля та водночас ведуться роботи над посадковим модулем для Місяця. Випробувальний політ нової ракети запланований на 2027 рік.

Голова Китайської аерокосмічної науково-технічної корпорації (CASC) Ву Яньшен на початку цього року представив анімаційну презентацію, яка показує, який вигляд матиме майбутня посадка китайського екіпажу на Місяць.

Місія, про яку згадує Ву Вейрен, дозволить здійснити коротку висадку на поверхні Місяця. Але Китай також розглядає будівництво постійної бази, яку планується побудувати в середині 2030-х років. Перші кроки для цього амбітного проєкту включають роботизовані місії на південний полюс Місяця, щоб перевірити використання технології 3D-друку для створення цеглинок з місячного ґрунту, схожих на Lego, для швидкої побудови приміщення для астронавтів.

Раніше ми повідомляли про те, як Китай побудував копію ракети Starship.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine