Китай показав посадковий апарат для пілотованої місячної місії

Китайська космічна агенція представила посадковий апарат, на якому двоє тайконавтів мають дістатися Місяця. Це має статися 2030 року. Паралельно Піднебесна розробляє ракету для польоту на наш супутник.

Китайська пілотована місячна місія
Китайська пілотована місячна місія. Джерело: www.fool.com

Китайський посадковий апарат для Місяця

Модель китайського посадкового модуля, який має доставити тайконавтів на поверхню Місяця 24 лютого, представили у Пекіні. Сталося це на виставці, присвяченій трьом десятиліттям пілотованих космічних польотів Піднебесної.

Планується, що пілотований політ на Місяць Китай здійснить не раніше 2030 року. Представлена модель дозволяє роздивитися двигуни, стикувальний механізм, місяцехід, люк для екіпажу та інші деталі.

Загальна концепція китайського місячного модуля буде сильно відрізнятися від тієї, що використовувалася під час програми Apollo. Тоді апарат використовував один і той самий двигун для посадки та для злету.

Замість цього у китайського посадкового модуля буде посадковий ступінь з окремим двигуном та баками, який працюватиме більшу частину шляху до Місяця. В якийсь момент він відстикується і здійснить жорстку посадку на безпечній відстані. А апарат із двома тайконавтами завершить політ на тому самому двигуні, який потім повертатиме їх на орбіту. Там на екіпаж чекатиме службовий модуль.

Китайська місячна ракета

Паралельно численні космічні установи КНР продовжують працювати над місячною ракетою. Раніше основним її варіантом називався гігантський одноразовий носій «Чанджен-9». Однак минулого року Китай оголосив, що відмовляється від цих планів.

На теперішній виставці модель місячної ракети має зовсім інший вигляд. Вона називається «Чанджен-10» і є багаторазовою та модульною. Вона матиме два варіанти виконання: звичайний, призначений для виведення вантажів на навколоземну орбіту, та «триядерний», тобто складений із трьох одиничних ракет, що доправить тайконавтів на Місяць.

Нова ракета має бути значно технологічнішою та багатофункціональнішою за попередній варіант. Але її розробка потребуватиме часу, тож перші кроки китайців Місяцем доведеться відкласти на початок 2030-х років.

Місячна база

У китайської місячної програми є ще один, найважливіший компонент — база на нашому природному супутнику. Про плани її створення Піднебесна оголосила ще 2021 року. Планувалося, що станція будуватиметься та розпочне роботу в автономному режимі, а потім туди прилетять тайконавти й вона функціонуватиме як повноцінне поселення.

При цьому головним партнером КНР у будівництві місячної бази називалася росія. Але з початком широкомасштабного вторгнення в Україну китайські інженери про цю країну намагаються зайве не згадувати.

За матеріалами Spacenews.com.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine