Китай оприлюднив відео посадки роверу «Чжужун»

Китайська національна космічна адміністрація (CNSA) оприлюднила серію нових записів, що показують посадку роверу «Чжужун» і його переміщення по марсіанській поверхні. На першому ролику видно процес входу посадкового апарата в атмосферу. Ми бачимо розгортання і подальший відстріл гальмівного парашута, роботу навігаційної системи та момент активації двигунів посадкової платформи.

https://youtu.be/mh-C_ohcsgs

Два інших записи показують рух ровера на Марсі. Вони були зроблені за допомогою спеціальної автономної камери, встановленої мобільним апаратом на поверхні Червоної планети. На першому відео помітно, як «Чжужун» від’їжджає назад.  На другому ролику він розташовується поруч із посадковою платформою.

Крім відео, CNSA також опублікувала аудіозапис, отриманий бортовим мікрофоном марсоходу. Він був зроблений в момент його з’їзду з посадкової платформи на поверхню. Ми можемо чути ряд приглушених звуків. Їхнім джерелом є робота внутрішніх механізмів космічного апарату, а також тертя коліс об трап платформи та марсіанську поверхню.