Китай оновив національний пусковий рекорд

27 жовтня з китайського космодрому Цзюцюань відбувся пуск малої твердопаливної ракети «Куайчжоу-1A». Вона успішно вивела на сонячно-синхронну орбіту апарат дистанційного зондування Землі «Гаофен-02F».

Пуск ракети «Куайчжоу-1A». Джерело: Xinhua

Попри рутинний характер пуску, він привернув до себе увагу аерокосмічних експертів. Річ у тім, що це сорокова орбітальна місія, реалізована Китаєм цього року (без урахування можливого тесту гіперзвукової ракети, проведеного влітку). Отже, Піднебесна оновила національний рекорд кількості космічних пусків на рік. Раніше він складав 39. Саме стільки орбітальних місій було запущено Китаєм у 2018 та 2020 роках.

2021-й виявився дуже вдалим для КНР у космосі. Країна розпочала складання нової орбітальної станції та запустила низку як військових, так і цивільних супутників. Оскільки до кінця року залишається ще понад два місяці, немає сумнівів, що Китай серйозно поновить своє досягнення. Щодо основного конкурента — США — то на сьогодні вони здійснили 39 запусків.

Загальний рекорд річної кількості запусків було встановлено СРСР у 1982-му. Тоді Країна Рад відправила в космосі упродовж календарного року 108 ракет. Але треба розуміти, що така велика кількість пусків пояснюється природою корисного навантаження. Переважна більшість апаратів, що тоді запускалися, являли собою недовговічні плівкові супутники-шпигуни. Після завершення знімкування вони скидали капсули з відзнятою плівкою та виводилися з експлуатації.

За матеріалами https://spaceflightnow.com

Приречений світ: хмара натрію видала вулканічний екзосупутник
Погляд з безмежності: як самотній астронавт Apollo 15 побачив Землю по-новому
Планета у подвійній системі допоможе розгадати загадку червоних карликів
Нова теорія про гравітацію без маси: знайдена альтернатива темній матерії 
Вийшла безплатна ознайомча версія українського дизельпанку про галичан у космосі Sand
З першого разу: вежа Mechazilla успішно зловила прискорювач Super Heavy
Спіймай мене, якщо зможеш: пряма трансляція п’ятого польоту Starship
У розв’язанні задачі трьох тіл знайшли «острови стабільності»
Вчені відтворили звук магнітного перевороту Землі 41 000 років тому
Де позаземні цивілізації у Всесвіті: вчені висловили тривожне припущення