Китай оновив національний пусковий рекорд

27 жовтня з китайського космодрому Цзюцюань відбувся пуск малої твердопаливної ракети «Куайчжоу-1A». Вона успішно вивела на сонячно-синхронну орбіту апарат дистанційного зондування Землі «Гаофен-02F».

Пуск ракети «Куайчжоу-1A». Джерело: Xinhua

Попри рутинний характер пуску, він привернув до себе увагу аерокосмічних експертів. Річ у тім, що це сорокова орбітальна місія, реалізована Китаєм цього року (без урахування можливого тесту гіперзвукової ракети, проведеного влітку). Отже, Піднебесна оновила національний рекорд кількості космічних пусків на рік. Раніше він складав 39. Саме стільки орбітальних місій було запущено Китаєм у 2018 та 2020 роках.

2021-й виявився дуже вдалим для КНР у космосі. Країна розпочала складання нової орбітальної станції та запустила низку як військових, так і цивільних супутників. Оскільки до кінця року залишається ще понад два місяці, немає сумнівів, що Китай серйозно поновить своє досягнення. Щодо основного конкурента — США — то на сьогодні вони здійснили 39 запусків.

Загальний рекорд річної кількості запусків було встановлено СРСР у 1982-му. Тоді Країна Рад відправила в космосі упродовж календарного року 108 ракет. Але треба розуміти, що така велика кількість пусків пояснюється природою корисного навантаження. Переважна більшість апаратів, що тоді запускалися, являли собою недовговічні плівкові супутники-шпигуни. Після завершення знімкування вони скидали капсули з відзнятою плівкою та виводилися з експлуатації.

За матеріалами https://spaceflightnow.com