Кисню на Місяці виявилося достатньо для 8 мільярдів людей

Наш Місяць неживий. Його екзосфера, що складається з водню, неону та аргону, настільки тонка, що не йде в жодне порівняння з земною атмосферою. Проте людство має серйозний намір колонізувати наш природний супутник. Але як вижити у безповітряному просторі та звілки взяти повітря майбутнім колоністам? Ви будете здивовані, але на Місяці справді багато кисню.

Місяць
Кисень на Місяці є, але не у газоподібній формі. Фото: Unsplash

Життєво необхідний людству кисень на Місяці є, але не у газоподібній формі. Натомість він існує всередині реголіту шару каміння та дрібного пилу, що покриває поверхню нашого супутника. Якби вчені навчилися вилучати кисень із реголіту, його було б цілком достатньо для підтримки життя людини на Місяці. Але наскільки його вистачить?

Як повідомляє SciTechDaily, реголіт приблизно на 45% складається з кисню. Але він зв’язаний із молекулами пилу, гравію та мінералами, що покривають поверхню супутника. Щоб розірвати міцні молекулярні зв’язки, потрібна енергія. Дуже багато енергії. Проте спосіб отримання кисню з місячної породи відносно нескладний.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №6 2021 (187)

До товару

Ключ в електролізі

Можливо, ви знайомі з електролізом. На Землі цей процес зазвичай використовується у промисловості, наприклад, для виробництва алюмінію. Електричний струм пропускається через розчин оксиду алюмінію в легкоплавких солях, щоб відокремити його від кисню. В такому разі цей газ утворюється як побічний продукт. На Місяці він буде основним продуктом, а видобутий алюміній (або інші метали) потенційно корисним побічним продуктом.

Реголіт Місяця
Реголіт приблизно на 45% складається з кисню. Фото: Unsplash

Для отримання кисню з реголіту також знадобиться серйозне промислове обладнання. Зібраний твердий оксид металу необхідно перетворити на рідку форму теплом, у поєднанні з розчинниками (електролітами). Потім буде потрібна величезна кількість енергії для електролізу. Необхідні для цього технології є на Землі, але на Місяці будівництво таких заводів буде завданням не з легких.

На початку 2021-го бельгійський стартап Space Applications Services оголосив про будівництво трьох експериментальних реакторів для отримання кисню шляхом електролізу. Вони планують відправити цю технологію на Місяць до 2025 року в межах місії Європейського космічного агентства з використання ресурсів (ISRU).

Скільки кисню може дати Місяць?

Кожен кубічний метр місячного реголіту містить у середньому 1,4 тонни мінералів, зокрема майже 630 кг кисню. NASA заявляє, що людям для дихання потрібно приблизно 800 г кисню на день. Отже, 630 кг вистачить для життя людини десь на два роки.

Реголіт
Реголіт покриває поверхню Місяця 10-метровим шаром. Фото: Unsplash

Припустімо, що середня глибина реголіту на Місяці становить близько 10 м, і ми можемо витягти з нього весь кисень. Це означає, що він містить достатньо кисню, щоб підтримувати життя 8 мільярдів людей упродовж 100 тисяч років.

Раніше роверу Perseverance вдалося провести схожий експеримент на Марсі та отримати кисень з його атмосфери. Також вченими висловлювалося припущення, що у глибинах Червоної планети в давнину були умови для життя.

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів