У SpaceX поскаржилися на нестачу рідкого кисню

Нестача рідкого кисню, пов’язана з останньою хвилею пандемії COVID-19, може вплинути на графік пусків ракет Falcon 9. Про це повідомила президентка та головна операційна директорка компанії SpaceX Гвінн Шотвелл під час свого виступу на 36-му космічному симпозіумі.

Ракета Falcon 9 на стартовому майданчику. Джерело: SpaceX

Загалом цього року SpaceX здійснила 20 пусків носія Falcon 9. Останній із них відбувся 30 червня. Така тривала перерва частково пояснюється затримками з виробництвом нового покоління апаратів Starlink, які будуть оснащені лазерною міжсупутниковою системою зв’язку, а також нестачею чипів для користувальницьких терміналів системи.

За словами Шотвелл, тепер до цього може додатися проблема з браком рідкого кисню, який використовується як окислювач у двигунах Falcon 9. Через пандемію попит на нього в лікарнях різко виріс, що вплинуло на весь ланцюжок постачання. З цієї причини компанії, можливо, доведеться переглянути свій пусковий графік.

Варто зазначити, що виконавчий директор альянсу ULA також повідомив про схожі труднощі. За його словами, державний підрядник, який постачає азот для пускових майданчиків на базі ВПС США Ванденберг у Каліфорнії, зараз працює над вирішенням проблеми нестачі рідкого кисню у Флориді.

За матеріалами: https://spacenews.com