Крізь Всесвіт за 68 секунд: James Webb показав стародавню галактику в 3D

Минулого року вчені з програми Cosmic Evolution Early Release Science (CEERS) за допомогою James Webb виявили одну з найвіддаленіших галактик, які коли-небудь спостерігалися у Всесвіті. Вона отримала назву Галактика Мейзі (Maisie Galaxy) на честь доньки одного з першовідкривачів. З’явився цей об’єкт лише через 390 млн років після Великого вибуху — часу, коли галактики зароджувалися по всьому Всесвіту.

Науковий інститут космічних телескопів (STScI) створив захопливу 3D-візуалізацію, яка дозволяє подорожувати крізь космос до стародавньої Галактики Мейзі з такою швидкістю, про яку навіть письменники-фантасти не могли мріяти. Кожна секунда візуалізації переносить вас у минуле приблизно на 200 млн років, поки ви не опиняєтесь у галактиці через 68 секунд.

Перетворити це на реальну відстань не так просто. Через прискорене розширення Всесвіту, об’єкти, що перебувають далеко від нас, віддаляються все швидше. Це пояснюється тим, що Всесвіт розширюється рівномірно в усіх напрямках. Тому, якби ми зараз могли чарівним чином полетіти до Галактики Мейзі, нам знадобилося б понад 33 млрд світлових років.

Особлива фізика нашого Всесвіту, таємничість того, що саме знаходить James Webb, може здивувати вас, і, можливо, зацікавить у подальшому вивченні цієї цікавої теми. Незалежно від цього ви можете витратити півтори хвилини свого часу, щоб розслабитися і насолодитися захопливим польотом у далеке раннє просторове утворення, доповнене магією наукових відкриттів.

Раніше ми повідомляли про те, що Квінтет Стефана вдалося почути та побачити в 3D.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine