Космічний телескоп James Webb уперше простежив за астероїдом

Космічна обсерваторія NASA James Webb (JWST) нового покоління вперше спостерігала за астероїдом, що рухається, напередодні початку періоду введення в експлуатацію. Успішне відстеження найближчого об’єкта показує, що JWST може стежити як за тілами Сонячної системи, так і за далекими галактиками, зорями та іншими об’єктами, які спостерігатиме протягом свого як мінімум 20-річного терміну служби.

James Webb
Космічний телескоп James Webb. Джерело: NASA

Астероїдом, обраним для спостереження, був Тенцинг 6841. Це об’єкт з головного пояса, названий на честь Тенцинга Норгея — альпініста з Тибету та одного з двох перших відомих людей, що підкорили гору Еверест разом з Едмундом Хілларі. Так співпало, що спостереження James Webb проводилися за кілька днів до 69-ї річниці підкорення вершини 29 травня 1953 року.

Команда спеціально обрала назву астероїда, пов’язану з успіхом, який був досягнутий нелегко. Так склали список із 40 варіантів, найкращим з яких виявився Тенцинг 6841.

Плани на перший рік спостережень James Webb

За словами NASA, James Webb стикається з кількома додатковими проблемами при відстежуванні цілей, що рухаються. Оскільки для стеження за астероїдами телескопа необхідно перемикатися між холоднішим і гарячішим положенням, що може вплинути на тонке вирівнювання дзеркал та інструментів.

Спостереження за астероїдом допоможе науці краще розглянути планети Уран і Нептун, які були відвідані лише одним космічним апаратом NASA «Вояджер-2». Інші заплановані наукові цілі у Сонячній системі включають кільця Сатурна, атмосферу його супутника Титана, спостереження за кількома крижаними об’єктами в поясі Койпера та спорадичними шлейфами, що походять від крижаного супутника Європи.

Очікується, що James Webb буде введений в експлуатацію вже у червні. У перший рік Сонячній системі буде присвячено приблизно 7% наукових спостережень.

Нагадаємо, що раніше астероїд розміром із дві Київські телевежі пролетів повз Землю.

За матеріалами NASA

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine