Космічний телескоп Euclid пройшов перевірку на електромагнітну сумісність

Космічний телескоп Euclid успішно пройшов тести на електромагнітну сумісність. Про це йдеться у повідомленні, опублікованому на сайті ESA.

Тест на електромагнітну сумісність

У рамках підготовки до запуску всі апарати проходять серію тестів, які мають засвідчити їхню готовність працювати в умовах космічного простору. Одним із них є перевірка на електромагнітну сумісність. Його мета — переконатися, що під час роботи системи та інструменти космічного апарата не створюють перешкод, які можуть стати на заваді роботі один одного.

Телескоп Euclid у випробувальній камері. Джерело: ESA-Manuel Pedoussaut

Тест проводиться у спеціальних камерах, що являють собою клітку Фарадея, екрановану від усього зовнішнього електромагнітного випромінювання. Її внутрішня поверхня покрита спеціальним матеріалом, що поглинає радіосигнали та перешкоджає їх відображенню.

Перевірка на електромагнітну сумісність Euclid була виконана у випробувальному центрі компанії Thales Alenia Space у Каннах. Апарат успішно пройшов її. Згідно з заявою ESA, тест став одним з останніх кроків на шляху підготовки телескопа до майбутнього запуску.

Призначення телескопа Euclid

Euclid призначений для вивчення історії розширення Всесвіту, формування його великомасштабних структур, розподілу темної матерії та темної енергії. Для цього телескоп буде здійснювати високоточні вимірювання червоних зсувів далеких галактик (в радіусі до 10 млрд світлових років від Чумацького Шляху). Загалом його спостереження охоплять приблизно третину неба. Уточнені дані про зв’язок червоного зміщення та відстані допоможуть астрономам краще розібратися в тому, як Всесвіт набув свого нинішнього вигляду.

Обсерваторія Euclid в уявленні художника. Джерело: ESA/C. Carreau

Будівництво телескопа здійснювалося консорціумом, до якого увійшли 2000 вчених із понад 300 наукових установ із 13 європейських країн. Підтримку проєкту також надавали США, Канада та Японія. Для виконання поставлених завдань Euclid оснастили 1,2-метровим дзеркалом. Наукова начинка апарата представлена двома інструментами: візуалізатором видимого випромінювання (VIS), а також спектрометром та фотометром ближнього інфрачервоного діапазону (NISP).

Euclid буде виведений на орбіту навколо точки Лагранжа L₂ системи Сонце — Земля. Для запуску буде використана ракета Falcon 9. Спочатку для місії планувалося залучити новий носій Ariane 6, але через затримки з його введенням в експлуатацію ESA довелося змінити пускового оператора. На цей час запуск Euclid запланований на липень 2023 року.

За матеріалами https://phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Чорна діра поглинає матерію у 40 разів швидше можливого
Індія відклала перший пілотований політ космічного корабля «Гаганьян»
SpaceX готується до небезпечного маневру дозаправлення двох Starship у космосі
В очікуванні рекорду: сонячний зонд Parker готується до останньої зустрічі з Венерою
Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням