Космічний подих смерті: перша у світі фотосесія зі стратосфери на літаку-шпигуні U2 Dragon Lady

Професійний фотограф Блер Бантінг здійснив неможливе — перша в історії фотосесія на межі з космосом на військовому літаку-шпигуні U2 Dragon Lady. Під час двогодинного польоту біля стратосфери він зазнімкував світлини, які ніхто раніше не робив і, ймовірно, ніколи не зробить знову.

U2 Dragon Lady — це висотний розвідувальний літак, розроблений компанією Lockheed Skunk Works у 1955 році. Він служить на озброєнні ВПС США вже майже 70 років. У часи холодної війни це був висотний літак-шпигун, а сьогодні U2 здійснює збір розвідувальної інформації з висоти понад 20 км, що вдвічі перевищує висоту комерційних літаків.

Смертельно небезпечні умови

Звісно, кадри з висоти протягом десятиліть робили багато висококваліфікованих фотографів і кінорежисерів й раніше. Але фотографувати з U2 Dragon Lady — це виклик навіть для досвідчених фахівців, бо це літак зовсім іншого типу. На відміну від надзвукових винищувачів ВПС США, U2 літає інакше. Він плавний, повільний, але набирає висоту, на яку жоден інший літак не підіймався. Саме там біля межі зі стратосферою відкривається захоплива панорама — мрія кожного фотографа.

U2 Dragon Lady
Літак-шпигун U2 Dragon Lady. Фото: Blair Bunting

Пілоти цього надскладного у керуванні літака мають вдягати спеціальний висотний скафандр, а сам Dragon Lady піднімається на висоту, де наднизькі температури та малий тиск є смертельними для людини — цей політ є справжнім викликом для сміливців. Кабіна пілота дуже обмежена в огляді та затісна, тому пілоти тренуються сотні годин, щоб пілотувати його або виконувати будь-які завдання в таких складних умовах. Додайте до цього величезні розміри скафандра, у якому навіть тримати камеру в руках стає майже неможливо.

U2 Dragon Lady
Літак U2 Dragon Lady. Фото: Blair Bunting

Блер Бантінг сфотографований у скафандрі на авіабазі Біл у Каліфорнії
Блер Бантінг у скафандрі на авіабазі Біл у Каліфорнії

U2 — це літак-шпигун. Тому майже все, що пов’язано з цими літаками, — під завісою таємниці. Імена та обличчя пілотів приховані від громадськості, а точна висота, на якій літають літаки, засекречена. Як наслідок, існує дуже мало якісних фото з борту U2. Пілоти час від часу роблять світлини зі смартфонів, наприклад, коли збивали китайські повітряні кулі над США. Але жодної фотографії комерційної якості з борту U2 ніхто ніколи не робив раніше.

Фотосесія на висоті 20 км

Отримавши інструктаж та провівши підготовку перед польотом, Бантінг виконав свою фотосесію під час зустрічі двох літаків U2 на великій висоті, що дало йому унікальний ракурс для зйомки. Кращий ракурс, ніж на U2, отримують хіба що тільки астронавти.

Фотограф за дві години польоту зафіксував неймовірної краси космічний пейзаж. Навіть вдалося зафіксувати сусідній Dragon Lady на тлі кривизни Землі, коли кольори «танцювали» у залишках атмосфери. Бантінгу навіть дозволили зазнімкувати кабіну літака, де помітно, як скло покривається льодом.

Кабіна літака-розвідника U2 Dragon Lady
Кабіна літака-розвідника U2 Dragon Lady. Фото: Blair Bunting

Усі світлини є абсолютно реальними й не мають ефектів чи обробки.

«Все було неймовірним! Сонце та Місяць одночасно на тлі чорного неба здаються зовсім інакшими. Саме на цій висоті помітна кривизна Землі та її неймовірна краса», — ділиться своїми враженнями Бантінг.

Спуск із вершини захоплення до земного усвідомлення

Після двох годин на межі з космосом Бантінг та його пілот повернулися на Землю, завершивши захопливий експеримент і залишаючи світовий слід в історії фотографії.

«Після обіду, вичавленого з металевої трубки, ми з пілотом вирішили, що настав час повертатися на базу. Божевілля U2 полягає в тому, що до висоти, на якій ми перебували, підйом може зайняти всього 45 хвилин, але спуск може тривати годинами. Літак чіпляється за будь-який шматочок атмосфери, який тільки може, ніби прагнучи повернутися додому так само сильно, як і я», — каже Бантінг.

Фотограф на кілька годин був занурений у світ, який багато хто мріє побачити, й ця фотосесія стала найважливішим досягненням у його кар’єрі.

«Під час спуску були періодичні моменти, коли я усвідомлював, що щойно зробив те, чого не робив жоден професійний фотограф. Я у захваті й водночас у розпачі від того, що мені випала можливість зробити фотосесію, на яку жодна людина, особливо я, ніколи не могла б заслужити», — резюмує Бантінг.

U2 Dragon Lady.
Літак-шпигун U2 Dragon Lady під час посадки. Фото: Blair Bunting

Ця фотосесія дала унікальні знімки, які розкривають красу і таємницю ближнього космосу та залишать незабутній слід в історії фотографії.

Раніше ми розповідали про 10 років історичному стрибку з космосу.

Більше знімків можна побачити на офіційному сайті фотографа: blairbunting.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine