Virgin Galactic здійснила перший туристичний рейс у космос

Компанія Virgin Galactic здійснила свій перший комерційний туристичний політ у космос. Це сталося майже через два десятиліття після того, як вона почала продавати квитки на такі рейси.

Політ, який отримав позначення Galactic 02, відбувся 10 серпня. Ракетоплан VSS Unity (SpaceShipTwo) був піднятий у повітря літаком-носієм VMS Eve, що стартував із території космопорту «Америка» в штаті Нью-Мексико. Після досягнення потрібної висоти він відокремився від носія та почав набирати висоту.

У підсумку VSS Unity досяг позначки 88,5 км. Це нижче за лінію Кармана, що офіційно вважається межею космосу Міжнародною авіаційною федерацією, але вище за позначку в 50 миль (80,5 км), яку використовують із цією метою американські ВПС. Після цього VSS Unity повернувся до космопорту, здійснивши посадку в режимі планування.

Перші космічні туристи Virgin Galactic

Рейс Galactic 02 був далеко не першим пасажирським польотом, організованим Virgin Galactic. Не далі як у червні подорож на борту VSS Unity здійснила команда з трьох італійських дослідників. Вони представляли ВПС і Національну дослідницьку раду країни. Однак минулий рейс став першим, у якому брали участь туристи, які придбали квиток у Virgin Galactic.

Цими туристами стали Кейша Шахафф, Анастатія Майєрс і Джон Гудвін. Кейша та її донька Анастатія виграли квитки в розіграші від некомерційної організації Space for Humanity, яка ставить собі за мету підвищити доступність космічних польотів для людей у всьому світі.

Що стосується Джона Гудвіна, то 1972 року він брав участь у Мюнхенській олімпіаді. Зараз йому 80 років і він страждає від хвороби Паркінсона. Гудвін був одним із перших людей, які купили квиток у Virgin Galactic ще 2005 року. Він дуже боявся, що через хворобу не зможе здійснити політ. Перед стартом Гудвін сказав, що хоче продемонструвати: недуга не перемогла його. Крім трьох туристів, на борту VSS Unity також перебувала пара пілотів та інструктор.

Раніше Virgin Galactic заявляла про намір здійснювати щомісячні туристичні польоти. На сьогодні у списку очікування компанії перебувають близько 800 осіб. Що стосується вартості квитка на такий рейс, то зараз вона становить 450 тисяч доларів.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine