10 років історичному стрибку з космосу: відео

Минуло рівно 10 років відтоді, як Фелікс Баумгартнер зробив майже неможливе, стрибнувши зі стратосфери. Піднявшись на аеростаті на висоту майже 39 км, Баумгартнер здійснив стрибок у спеціально розробленому скафандрі та увійшов у вільне падіння. Потім він розгорнув парашут, щоб безпечно приземлитися. Новий документальний фільм показує стрибок Red Bull Stratos у всій його красі на честь 10-річчя події.

Попри те, що стрибок був успішним, не обійшлося без серйозних проблем. Через кілька хвилин після того, як Баумгартнер увійшов у вільне падіння, парашутист опинився у «смертельному обертанні» на швидкості, близькій до звукової. Таке обертання є одним із найгірших страхів парашутистів, оскільки відцентрова сила може призвести до швидкої втрати свідомості та смертельної катастрофи, якщо не встигнути витягнути парашут. Зрештою, Баумгартнер зміг стабілізувати своє падіння та торкнувся землі, встановивши світовий рекорд із найдовшого в історії вільного падіння.

Місія була сумішшю реальних наукових досліджень для розуміння того, чи це взагалі можливо. Цей трюк довів, що людське тіло може витримати таке вільне падіння. З іншого боку, це був найбільший у світі маркетинговий трюк, який спонсорував знаменитий австрійський енергетик.

Red Bull Stratos
Стрибку Red Bull Stratos виповнилось 10 років

«Стрибок зробив величезний вплив на наступне покоління, яке мріяло стати аерокосмічними інженерами або льотчиками-випробувачами. Крім того, система життєзабезпечення, яку ми розробили у капсулі, була використана для зміни конфігурації життєзабезпечення висотних реактивних літаків, включаючи розвідник U-2», — сказав технічний директор проєкту Арт Томпсон.

«Ми були дуже амбітною групою людей із баченням, яке втілили в життя. І після стількох років наполегливої роботи, зрештою, досягли успіху. Я справді вважаю, що всі ми залишили спадщину, бо кожен відіграв важливу роль у перетворенні Red Bull Stratos на успішну місію. І через 10 років настав час святкувати», — поділився Баумгартнер.

Документальний фільм, заснований на цьому трюку, під назвою «Стрибок у космос» тепер доступний на офіційному сайті проєкту.

Раніше ми повідомляли про ТОП-5 найамбітніших космічних проєктів NASA.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine