Космічне скорочення: NASA отримає менше грошей ніж торік

Конгрес США опублікував фінальну версію законопроєкту про витрати NASA на 2024 рік. Він передбачає скорочення бюджету організації.

Бюджет NASA

Загалом законопроєкт обумовлює виділення NASA 24,875 млрд доларів. Це на 2 % менше, ніж відомство отримало 2023 року, і на 8,5 % менше, ніж 27,185 мільярда, запитаних NASA на 2024 рік. Остаточна цифра також нижча від рівнів, передбачених окремими законопроєктами Палати представників і Сенату — 25,367 млрд і 25 млрд доларів, відповідно.

Щодо багатостраждальної місії MSR (Mars Sample Return), метою якої є доставлення на Землю зразків марсіанського ґрунту, документ передбачає гнучкий підхід. Фінансова невизначеність щодо неї призвела до того, що в лютому Лабораторії реактивного руху NASA довелося звільнити 8% свого штату.

Документ наказує NASA витратити на MSR щонайменше 300 млн доларів і щонайбільше 950 млн доларів. Також організація повинна підготувати звіт, в якому буде вказано план щодо подальшої реалізації місії та її архітектури.

Що стосується програми Artemis, то фінансування ракети SLS і корабля Orion залишиться на рівні 2023 року. Програма HLS, у межах якої SpaceX і Blue Origin займаються створенням спускальних місячних апаратів, будуть профінансовані в повному обсязі. NASA також отримає гроші на підтримку комерційних орбітальних станцій і фінансування робіт із ядерних двигунів. До законопроєкту додатково включили прохання до NASA знайти достатнє фінансування для місії VERITAS з вивчення Венери. Її відклали на початок 2030-х років якраз через брак грошей.

Що цікаво, документ також передбачає виділення 227 млн на місію OSAM-1, метою якої було обслуговування старого супутника Landsat-7. Лише кілька днів тому NASA повідомила про закриття цього проєкту.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine