Фінансова криза NASA: Лабораторія реактивного руху звільнила 8% свого штату

Лабораторія реактивного руху NASA (JPL) повідомила 6 лютого про скорочення 530 співробітників і 40 підрядників, що становить близько 8 % її штату. Причиною стала невизначеність із бюджетом на 2024 рік.

Лабораторія реактивного руху NASA. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Нова хвиля звільнень сталася всього через місяць після того, як JPL скоротила 100 підрядників. Багато з них працювали над проєктом місії MSR (Mars Sample Return), метою якої є доставлення на Землю зразків марсіанського ґрунту.

Причиною скорочень є ухвалене NASA наприкінці минулого року рішення зменшити витрати на MSR в умовах фінансової невизначеності. Річ у тім, що наразі існує два принципово різних законопроєкти щодо бюджету програми на 2024 рік. Перший підготовлений Палатою представників Конгресу й передбачає виділення 949,3 млн доларів на проєкт. Другий підготовлений Сенатом і передбачає виділення лише 300 млн доларів.

В умовах, коли через безперервні суперечки законодавці не можуть ухвалити остаточне рішення, NASA виходить із того, що в підсумку буде обрано законопроєкт Сенату. Тому організація обмежила поточні витрати на MSR стелею в 300 млн доларів. Ситуація додатково ускладнюється опублікованим минулого року звітом незалежної комісії, автори якого дійшли невтішного висновку, згідно з яким заявлений бюджет місії абсолютно недостатній для її реалізації. Усе це поставило проєкт у підвішений стан.

Рішення NASA скоротити витрати на MSR за відсутності остаточного законопроєкту про витрати на 2024 рік викликало різке неприйняття з боку багатьох членів Конгресу, які представляють Каліфорнію, і заявили, що воно завдасть величезної шкоди дослідженням Марса. Зі свого боку, адміністратор NASA Білл Нельсон заявив, що це було дуже важке, але єдине можливе рішення з урахуванням обставин, що склалися.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine