Корейський інститут аерокосмічних досліджень (KARI) опублікував перше зображення, отримане зондом «Данурі». На ньому можна побачити нашу планету та Місяць.
«Данурі» був запущений у серпні 2022 року. Він став першим південнокорейським космічним апаратом, виведеним у міжпланетний простір. Метою «Данурі» є Місяць. Після виходу на селеноцентричну орбіту він повинен зайнятися знімкуванням можливих місць посадки наступних південнокорейських місій, розвідкою корисних копалин та провести експеримент із космічного зв’язку з використанням стійкої до відмов мережевої технології. Ще одна мета «Данурі» — знімання вічно затінених місячних кратерів, на дні яких, як вважається, знаходяться поклади льоду.
Опублікований KARI знімок був зроблений 26 серпня 2022 року за допомогою камери високої роздільної здатності LUTI (LUnar Terrain Imager). Того дня зонд знаходився на відстані 1,24 мільйона кілометрів від нашої планети. Метою знімання була перевірка працездатності камери.
Попри те, що відстань до Землі у 12 тисяч разів перевищувала робочу дистанцію знімання LUTI (вона складає 100 км), на зображенні можна розглянути низку деталей поверхні Землі та Місяця. Так, на нашій планеті помітні обриси Австралії та Азії, а на Місяці — кілька формацій на її звороті, включно з морем Москви, морем Східне та кратером Джексон.
Згідно з планом польоту, «Данурі» має вийти на близькомісячну орбіту 17 грудня. До січня 2023 року зонд перейде на полярну орбіту з висотою 100 кілометрів, після чого приступить до виконання своєї наукової програми.
За матеріалами https://www.kari.re.kr
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine