Комфорт та штучна гравітація: Airbus представив заміну МКС

У той час коли МКС планують затопити на початку наступного десятиліття, європейський аерокосмічний гігант Airbus презентував власну концепцію космічної станції майбутнього, яка буде більш просторою та комфортною. Багатоцільовий орбітальний модуль під назвою LOOP має три палуби, з’єднані загальним тунелем, що оточений вбудованою теплицею для вирощування рослин. Орбітальне середовище розраховане на екіпаж із чотирьох осіб, але може бути налаштоване для розміщення до восьми космічних польотів, йдеться у заяві Airbus.

Airbus
Багатоцільовий орбітальний модуль LOOP від Airbus

Діаметр станції становитиме 8 м. Такий розмір був обраний недарма, адже він має підходити до обтічника надважких ракет-носіїв майбутнього покоління, таких як Starship компанії SpaceX. Отже, космічна станція Airbus може бути розгорнута за один запуск. Причому LOOP буде одразу придатна для проживання після досягнення орбіти, що значно економить час та кошти.

Airbus
Airbus LOOP складається з трьох рівнів. У своєму оригінальному дизайні це житлова палуба, наукова палуба та центрифуга, яка може створювати умови гравітації для мешканців, зменшуючи негативний вплив невагомості для людського тіла. Зображення: Airbus

У базовій конфігурації LOOP містить житлову палубу, наукову палубу та спеціальну центрифугу, що створює штучну гравітацію, де астронавти зможуть відчути полегшення від шкідливих умов невагомості. Загальновідомо, що людське тіло швидко слабшає за відсутності сили тяжіння, а м’язи та кістки виснажуються. Відсутність гравітації також плутає нервову систему людини та орієнтацію в просторі, що часто призводить до нудоти у перші дні орбітального перебування.

Концепція космічного середовища пропонує більше внутрішнього простору для астронавтів чи космічних туристів, ніж наявні космічні станції. Якщо проєкту дадуть «зелене світло», то LOOP  може бути готова до експлуатації на початку 2030-х років, після завершення терміну служби Міжнародної космічної станції.

Раніше ми повідомляли про те, як Airbus протестувала технологію передачі енергії з космосу.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine