Airbus протестувала технологію передачі енергії з космосу

Airbus продемонструвала технологію передачі енергії за допомогою мікрохвиль. Завдяки їй вдалося забезпечити енергією холодильник із пивом. За десять років компанія обіцяє повторити це з орбіти.

Передача енергії з космосу
Передача енергії з космосу. Джерело: Airbus

Передача енергії з космосу

Компанія Airbus продемонструвала технологію передачі енергії за допомогою мікрохвиль. Вона знадобиться для створення сонячних електростанцій за межами Землі, але поки що зі стадії раннього прототипу так і не вийшла.

Інженерам вдалося застосувати її для передачі енергії усього на 36 метрів. Саме на такій відстані перебував від антени приймач. Електричний струм, який при цьому був вироблений, дозволив освітити макет міста, увімкнути генератор водню та забезпечити живленням холодильник із безалкогольним пивом.

Останнім глядачі невдовзі відсвяткували цей інженерний успіх. Щоправда, поки що він достатньо скромний. Адже для того, аби передавати енергію з космосу, хвилям необхідно зробити все те саме з відстані хоча б у кілька сотень кілометрів.

Мережа бездротової передачі енергії

Ідеї створити сонячну електростанцію на орбіті існують уже кілька десятиліть. Теоретично це дозволило б нарощувати споживання енергії на Землі, не створюючи нових екологічних проблем. Однак розсіювання хвиль, за допомогою яких пропонується цю енергію передавати, заважає реалізації проєкту.

В Airbus запевняють, що вже за 10 років покращать свою систему настільки, що вона зможе передавати енергію з орбіти на літаки. Ті виконуватимуть роль проміжного хабу та розподілятимуть її далі на наземних споживачів. Крім того, самі літаки при цьому зможуть перебувати у повітрі дуже довго.

За матеріалами www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine