Airbus приєднався до проєкту орбітальної станції Starlab

Airbus Defence and Space оголосила про приєднання до проєкту комерційної орбітальної станції Starlab. Цей крок допоможе спростити доступ європейських країн до навколоземної орбіти після завершення експлуатації МКС.

Орбітальна станція Starlab

Проєкт станції Starlab був анонсований у жовтні 2021 року. Його розробкою займається команда, що складається з компанії Nanoracks, її основного акціонера Voyager Space та Lockheed Martin. Вони планують створити станцію, яка поєднує надувний житловий модуль, силовий та руховий відсіки, лабораторну установку та роботизовану руку-маніпулятор.

Концепт орбітальної станції Starlab. Джерело: Nanoracks/Lockheed Martin/Voyager Space

Екіпаж Starlab складатиметься з чотирьох астронавтів. Вони займатимуться, як науковими дослідженнями, так і комерційними операціями. Також Starlab можуть відвідувати космічні туристи. На цей час запуск станції запланований на 2027 рік.

Нові учасники проєкту

У грудні 2021 року NASA відібрала три перспективні проєкти комерційних орбітальних станцій, які зможуть замінити МКС. До них увійшов і Starlab. Команда її творців отримала 160 млн доларів на попередню розробку дизайну станції.

Изображение будущей космической станции Starlab
Зображення майбутньої космічної станції Starlab. Джерело: Nanoracks

У вересні 2022 року учасником проєкту став Hilton. Було оголошено, що компанія збудує номери для майбутніх відвідувачів станції. Тепер до розробників приєднався Airbus. Компанія займеться технічним супроводом проєкту та експертизою дизайну станції.

Участь Airbus може стимулювати Європу більш активно вкладатись у створення інфраструктури, яка дозволить забезпечити їй незалежний доступ на навколоземну орбіту. Зокрема, може йтися про власний пілотований космічний корабель. У минулі десятиліття ESA розглядало кілька подібних проєктів, але жоден з них так і не отримав зеленого світла. Starlab може це змінити.

Варто зазначити, що Airbus є не першою європейською компанією, яка бере участь у проєкті створення комерційної орбітальної станції. Так, Thales Alenia Space займається будівництвом модулів на замовлення Axiom Space. Спочатку вони увійдуть до складу МКС, але пізніше будуть відстиковані від комплексу та стануть ядром нової комерційної станції.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine