Колишній віцепрезидент SpaceX стане операційним директором Skyrora

Компанія Skyrora, що спеціалізується на запуску малих супутників, призначила на посаду операційного директора Лі Розена. Він колишній віцепрезидент SpaceX, що відповідав за запуски та здійснення місій.

Компанія Skyrora запускає малі супутники
Skyrora займається запусками малих супутників. Джерело: Оrbitaltoday.com

Лі Розен стане операційним директором Skyrora

Единбурзька компанія Skyrora спеціалізується на запусках малих супутників. 7 червня вона оголосила про призначення новим операційним директором Лі Розена. Він полковник ВПС США, але більше у космічному світі відомий як колишній віцепрезидент SpaceX із запусків, проведення місій та роботи з клієнтами.

Очікується, що на новому місці Розен зможе застосувати свій досвід. Ще до роботи на Ілона Маска він займав командні посади на авіабазі Ванденберг та мисі Канаверал. Його армійська кар’єра тривала 23 роки.

Новий директор Лі Розен
Лі Розен. Джерело: www.deadlinenews.co.uk

У SpaceX Розен піднявся з посади директора стартового майданчика Ванденберга до керівника будівництвом космічного майданчика Falcon 9 та Falcon Heavy. Пізніше він керував операціями запуску SpaceX, а потім — місіями для цивільних, комерційних та урядових замовлень.

Амбітні плани компанії

Skyrora має надзвичайно амбітні цілі. Вже до 2030 року компанія планує здійснити не менш ніж 16 запусків. За словами її засновника та директора Володимира Левикіна, Розен, за плечима якого понад 200 успішних запусків, зможе поділитися з командою своїм безпрецедентним досвідом.

Кінцевою метою Skyrora має стати перший в історії космічний запуск з території Великобританії. Для цього влада королівства вже узгодила будівництво космодрому на ділянці Сакса-Ворд на острові Унст. Планування вже практично завершене, до кінця 2022 року він має бути повністю підготований до запусків.

Skyrora не буде єдиною компанією, яка запускатиме свої ракети з Сакса-Ворда. Крім неї, стартовий майданчик використовуватимуть ABL Space Systems і Lockheed Martin. За словами керівництва майбутнього космодрому, на них чекає напружене літо, сповнене будівельними клопотами, але до кінця року вони мають встигнути.

За матеріалами Оrbitaltoday.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine