Капсула NASA Orion пережила аварійний запуск під блискавками

NASA завершила серію випробувань космічного корабля Orion, готуючи його до місії Artemis II. Інженери протестували модуль екіпажу в умовах, що імітують аварійний запуск, коли капсула повинна швидко відокремитися від ракети Space Launch System (SLS) і забезпечити безпечне повернення астронавтів.

Orion
Капсула Orion у термовакуумній камері у випробувальному центрі імені Ніла Армстронга NASA в Сандаскі, штат Огайо. Фото: NASA

Ці випробування тривали 11 місяців у космічному центрі NASA ім. Ніла Армстронга, штат Огайо. Інженери змоделювали сценарії максимального навантаження, включно з впливом екстремального шуму та електромагнітними ефектами від ударів блискавки. Модуль перевіряли на готовність до роботи парашутної системи та подушок безпеки, що захищають екіпаж під час приводнення.

«Це найсильніші навантаження, які може витримати космічний корабель. Ми навмисне доводимо капсулу до межі, щоб гарантувати безпеку екіпажу», — заявив Роберт Овері, керівник проєкту випробувань. За словами інженерів, всі системи Orion працювали, як очікувалося, а дані відповідали прогнозованим моделям.

Для таких випробувань NASA ще у 2011 році побудувала унікальну акустичну камеру Reverberant Acoustic Test Facility, яка дозволяє перевіряти кораблі в умовах, що нагадують реальні космічні місії. Це стало першим випадком, коли апарат протестували у таких екстремальних умовах на Землі.

Обліт Місяця під час місії Artemis II

Місія Artemis II, запланована на квітень 2026 року, стане першим пілотованим польотом з екіпажем із чотирьох астронавтів, що здійснить обліт навколо Місяця і повернеться на Землю. Попередня місія Artemis I у 2022 році завершилась успішно та показала високі результати. Тоді безпілотний Orion вдало подолав шлях завдовшки 2 млн км, хоча виникли питання до роботи теплозахисного екрана.

Місія Artemis II готує ґрунт для висадки людини на Місяць у межах Artemis III, запланованої на середину 2027 року. Програма стикається з численними викликами: затримки, проблеми з ракетою SLS і теплозахисним екраном капсули, а також перевитрати бюджету. Однак випробування довели, що Orion витримає будь-які навантаження та безпечно доставить екіпаж на Землю.

Раніше ми повідомляли про те, що всередині Orion приховані секрети.

За матеріалами Gizmodo

Новини інших медіа
Загадка мертвої галактики: швидкий радіосплеск збентежив астрономів
Загадковий навколоземний астероїд виявився шматком Місяця
У 3,5 раза ближче за Меркурій: обсерваторія SOHO показала рандеву комети із Сонцем
Планетарний локдаун: чи вплинула пандемія COVID-19 на температуру Місяця?
Ракети NASA пролетять крізь полярне сяйво
Blue Ghost показав який вигляд має сонячне затемнення в космосі
На далекій екзопланеті дмуть надзвукові вітри
Лебедина пісня C/2024 G3 (ATLAS): «привид» комети прикрасив небо над Атакамою
Китай хоче використати лазери для енергопостачання місячних місій
Супутниковий звʼязок 2025: коли стане доступним на смартфонах та скільки коштуватиме