Група супроводу місії Juno опублікувала у своєму блозі кілька нових зображень, отриманих космічним апаратом за останні місяці. Одне з них демонструє незвичайний кратер на поверхні Ганімеду — найбільного супутнику планети Сонячної системи.
Juno навідався до Ганімеду 7 червня 2021 року та пролетів на відстані лише 1046 км від його поверхні. Вчені скористалися цим, щоб провести фотозйомку поверхні супутника. Їм вдалося відзняти одну з визначних особливостей цього небесного тіла — кратери, оточені темними променями.
Як правило, нещодавно утворені кратери оточені світлими променями, що складаються з викинутого під час удару матеріалу. Проте близько 1% кратерів Ганімеда мають темні промені. Серед них — сфотографований Juno 15-кілометровий кратер Кітту. На думку вчених, подібне відбувається в тих випадках, коли викинутий матеріал нагрівається трохи сильніше, ніж навколишня поверхня. В результаті лід, що міститься в ньому, поступово випаровується та конденсується на більш холодних ділянках, що призводить до потемніння променів.
Також було опубліковане зображення, що демонструє серп Юпітера. Його створив астроном-любитель Кевін Джилл на основі семи знімків, зроблених Juno 12 січня 2022 року.
Нагадаємо, що у вересні нинішнього року Juno здійснить близький проліт Європи — найменшого з чотирьох галілеєвих місяців Юпітеру, під крижаною поверхнею якого ховається величезний океан. Європа є основною метою для міжпланетних місій JUICE и Europe Clipper, що розробляються NASA і ESA. Вони будуть запущені в червні 2022 та жовтні 2024 року.
За матеріалами https://www.missionjuno.swri.edu
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine