Космічний телескоп NASA James Webb був спеціально розроблений для виявлення слабкого інфрачервоного світла дуже далеких галактик, щоб надати астрономам огляд на ранній Всесвіт. Це дуже таємничий період, бо природа ранніх галактик недостатньо відома та зрозуміла. Але їхні скупчення утворюють ефект гравітаційного лінзування, яке збільшує найвіддаленіші об’єкти, що дозволяє розгледіти їх у більш виразних деталях.
Три астрономи з Європейського космічного агентства та Університету Джона Гопкінса за допомогою James Webb спостерігали за далекою галактикою MACS0647-JD і знайшли дещо цікаве. Завдяки гравітаційному лінзуванню масивного скупчення галактик MACS0647 воно збільшило об’єкт позаду на три зображення JD1, JD2 і JD3 із восьми, п’яти та двократним збільшенням відповідно.
«Коли ми спостерігали за MACS0647-JD за допомогою Hubble 10 років тому, це була лише бліда червона цятка. Тоді ми могли сказати, що це молода крихітна галактика, що сформувалась у перші 400 млн років існування Всесвіту. Коли ж поглянули на об’єкт вдруге завдяки James Webb, ми змогли у кращих деталях роздивитися його. Виявилось, що це не один, а два окремі об’єкти. Поки ми гадаємо, чи це дві молоді галактики на етапі злиття, чи це просто два зоряні скупчення. Якщо виявиться, що це злиття галактик у дуже ранньому Всесвіті, я буду в захваті!» — пояснив відкриття Тайгер Сяо з Університету Джона Гопкінса.
За словами вчених, до запуску James Webb вони не могли детально вивчати галактики в ранньому Всесвіті. Відомих науці молодих галактик було всього кілька десятків. Але тепер космічний телескоп нового покоління робить знімки із сотнею найвіддаленіших галактик. Ці відкриття допоможуть зрозуміти, як Всесвіт еволюціонував упродовж часу та як сформувався наш Чумацький Шлях.
Раніше ми повідомляли про те, як James Webb зазнімкував Стовпи Творіння.
За матеріалами NASA
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine