Сигнал Wow! вважається найкращим радіосигналом-кандидатом SETI — проєкту з пошуку позаземних цивілізацій. Він був спійманий радіотелескопом уночі 15 серпня 1977 року. Дослідники висловлювали різні ідеї походження цього послання: від розумних істот до комети, що пролітала. Тепер, можливо, визначене точне джерело передбачуваної трансляції «прибульців», виявленої майже пів століття тому.
Астроном Альберто Кабальєро заявив, що сигнал міг виходити від сонцеподібної зорі, розташованої на відстані 1800 світлових років від Землі у сузір’ї Стрільця. Однак не варто думати про штучне походження далекого радіопослання.
«Сигнал Wow!, швидше за все, походив від якогось природного явища, а не від інопланетян. Я знайшов саме одну сонцеподібну зорю — це об’єкт, позначений як 2MASS 19281982-2640123, що розташований приблизно за 1800 світлових років від нас. Його температура, діаметр і світність майже ідентичні нашому Сонцю», — сказав Кабальєро.
Проте крихітна надія на штучне походження позаземного повідомлення залишається. Все тому, що, на думку вчених, життя, у тому вигляді, яким ми його знаємо, може з великою ймовірністю формуватися саме в планетних системах із сонцеподібними зорями.
Відкриття сигналу Wow!
Сигнал уловив телескоп «Велике вухо» Університету штату Огайо, який нещодавно приєднався до програми SETI. Сигнал був неймовірно сильним, але дуже коротким, і тривав лише 1 хвилину і 12 секунд, згідно зі звітом, написаним його першовідкривачем астрономом Джеррі Ейманом.
Побачивши роздруківку аномального сигналу, Ейман його виділив і навіть написав на сторінці вигук «Вау!», що став назвою цієї події. Розібраний наразі телескоп «Велике вухо» шукав повідомлення у діапазоні електромагнітних частот 1420,4056 мегагерц, що генерується водневим елементом.
«Оскільки водень є найпоширенішим елементом у Всесвіті, є логіка у припущенні, що розумна цивілізація в нашій Галактиці могла б передавати сильний вузькосмуговий сигнал на частоті лінії нейтрального водню чи близької до неї», — пояснив Ейман.
Висновки Кабальєро були опубліковані у журналі International Journal of Astrobiology.
Нагадаємо, що раніше вчені назвали час першого контакту з інопланетянами.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine