Ingenuity здійснив восьмий політ

21 червня безпілотний вертоліт Ingenuity здійснив свій восьмий політ у марсіанській атмосфері. Метою операції було перелетіти на нову ділянку, розташовану в 160 м на південь від попереднього положення і в 133 м від роверу Perseverance.

Тінь від Ingenuity на марсіанській поверхні. Джерело: NASA/JPL-Caltech

За даними Лабораторії реактивного руху (JPL NASA), Ingenuity здійснив успішну посадку в заданій точці. Загалом його восьмий політ тривав 77,4 секунди.

Варто зазначити, що відстань між Марсом і Землею зараз поступово збільшується, що, в свою чергу, призвело до зменшення швидкості передачі даних, зібраних дослідницькими місіями. У жовтні Сонце опиниться критично близько до лінії, що з’єднує дві планети. Така конфігурація називається сполученням і у випадку Землі та Марсу повторюється приблизно кожні два роки. Оскільки наше світило є потужним джерелом випромінювання, здатним повністю заглушити чи спотворити будь-які сигнали, відправлені з Землі, протягом декількох тижнів NASA дотримуватиметься мораторію на передачу команд космічним апаратам, що досліджують Червону планету.