Ingenuity здійснив перший політ після завершення пилової бурі

Дрон-вертоліт Ingenuity здійснив перший цього року і дев’ятнадцятий з початку своєї місії політ в атмосфері Червоної планети. Про це йдеться у повідомленні, опублікованому в твіттер-акаунті Лабораторії реактивного руху NASA (JPL), яка відповідає за керування апаратом.

Дев’ятнадцятий політ Ingenuity мав відбутися ще 5 січня. Однак незабаром після початку нового року на Марсі почала формуватися регіональна пилова буря. Піднятий нею пил закрив небо планети.

Це призвело до того, що кількість енергії, котра виробляється сонячними батареями Ingenuity, зменшилася на 18%. Іншим важливим наслідком бурі стало зниження атмосферного тиску в районі кратера Єзеро. Він упав приблизно на 7%, що нижче за поріг безпечного польоту для Ingenuity.

Через це фахівцям JPL довелося чекати на хорошу погоду на Марсі цілий місяць. 8 лютого Ingenuity нарешті піднявся у повітря. Під час 99-секундного польоту апарат подолав дистанцію 62 м, перелетівши невеликий хребет і здійснивши посадку на плато. У наступних місіях Ingenuity має досягти марсохода Perseverance і приєднатися до його подорожі до залишків стародавньої річкової дельти. Фахівці місії планують використати дрон для проведення повітряної розвідки маршруту ровера.

Пилова буря, що завадила польотам Ingenuity, також призвела до переведення зонду Insight у безпечний режим. Нещодавно він зумів відновити наукові спостереження, але, за оцінками інженерів, через пил, що накопичився на його сонячних батареях, апарат припинить роботу вже до кінця цього року.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine