Ingenuity здійснив переліт на нову точку

7 травня дрон-вертоліт Ingenuity виконав свій п’ятий за рахунком політ в атмосфері Червоної планети. На відміну від попередніх, це була подорож в «один кінець» без повернення на точку старту. Дрон піднявся на висоту 10 метрів (що стало рекордом місії) та здійснив переліт на новий майданчик, розташований у 129 метрах на південь від Поля братів Райт (Wright Brothers Field) — локації, яка до цього використовувалася як злітно-посадкова смуга.

Дрон Ingenuity під час польоту. Джерело: NASA/JPL-Caltech/ASU/MSSS

Успішне завершення п’ятого польоту ознаменувало початок розширеної частини місії Ingenuity. В її межах він використовуватиметься для супроводу марсохода Perseverance. Серед завдань дрона буде переліт між місцями стоянок ровера, отримання знімків цікавих об’єктів, прокладання потенційних маршрутів його руху, а також складання стереозображень навколишньої місцевості.

Іншою метою дрона стане збір додаткових даних про механіку польоту в марсіанській атмосфері та проведення нових технічних випробувань. Інженери сподіваються, що розширена місія Ingenuity зможе продовжитися до кінця серпня цього року.

Також NASA опублікувала запис, зроблений мікрофонами ровера Perseverance під час четвертого польоту Ingenuity. Після обробки фахівцям вдалося виокремити та посилити звук, вироблений його лопатями, а потім синхронізувати цей звук з фотографіями, зробленими камерами. На записах можна почути посилення гулу, коли дрон наближався до ровера, і послаблення, коли він віддалявся від нього.

За матеріалами: https://www.nasa.gov