Під час свого нещодавнього польоту дрон-вертоліт Ingenuity зробив світлини парашута, який використовувався для посадки марсохода Perseverance у лютому 2021 року. Їхній аналіз допоможе інженерам NASA у розробці посадкової системи, яка буде використана під час місії. Її метою стане доставлення Землю зразків марсіанського ґрунту.
Посадка марсохода Perseverance
Капсула з марсоходом Perseverance та прикріпленим до його днища дроном Ingenuity увійшли до марсіанської атмосфери 18 лютого 2021 року. На висоті 11 км відбувся випуск гальмівного парашута, діаметр купола якого становив 21,5 м. Він дозволив знизити швидкість спуску Perseverance з 1500 до 320 км/год. Потім на висоті 2,1 км верхня частина захисного кожуха разом з парашутом була скинута, після чого у дію пішла система «Небесний кран», що м’яко посадила ровер на марсіанську поверхню.
Спуск Perseverance був сфотографований із космосу апаратом MRO. Пізніше він зняв і місце падіння скинутого парашута з кожухом. Вони знімкувалися здалеку і самим Persevarance. Але інженерам NASA хотілося отримати детальніші фотографії парашута. Їхній аналіз міг би дати дуже цінні відомості про його поведінку в марсіанській атмосфері, що, в свою чергу, допомогло б у розробці місії Mars Sample Return, метою якої є доставлення на Землю зразків ґрунту Червоної планети. Тому вони вирішили залучити дрон-вертоліт Ingenuity.
Парашут марсохода Perseverance
19 квітня Ingenuity здійснив свій 26-й політ. Як і у випадку з попередніми місіями, його основною метою було переміщення апарата ближче до залишків давньої річкової дельти, яка стане новим об’єктом дослідження марсохода Perseverance. Але оскільки траєкторія польоту дрона проходила поряд із місцем падіння парашута, інженери вмовили фахівців місії скоригувати план польоту таким чином, щоб гвинтокрилий апарат пролетів прямо над ним та зробив кольорові знімки.
Загалом Ingeniuty зробив десять фотографій. Вони демонструють захисний кожух, що розбився від удару на швидкості 126 км/год, а також сам парашут. Попередній аналіз знімків говорить про те, що він практично не постраждав під час розкриття та спуску. Стропи парашута вціліли, у його куполі також не видно слідів ушкоджень. Водночас, за словами фахівців, їм потрібно ще кілька тижнів, щоб зробити остаточний висновок.
Нагадаємо, що раніше ми розповідали про те, як китайський марсохід «Чжужун» сфотографував власний парашут.
За матеріалами https://mars.nasa.gov
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine