Ingenuity піднявся на рекордну висоту над Марсом

Гелікоптер NASA Ingenuity продовжує встановлювати рекорди під час польотів у атмосфері Марса. 1,8-кілограмовому Ingenuity вдалося піднятись на 14 м над червоною поверхнею Марса 3 грудня. Цим він встановив новий рекорд висоти під час свого 35-го успішного польоту. Попередній рекорд становив 12 м, досягнутий під час трьох попередніх польотів.

Анімація польоту гелікоптера NASA Ingenuity на Марсі
Анімація польоту гелікоптера NASA Ingenuity на Марсі

Під час суботнього польоту, який тривав 52 секунди, Ingenuity подолав приблизно 15 м горизонтальної відстані. Якщо скласти всі 35 здійсненних польотів, то гелікоптер подолав загалом 7407 м та протримався у повітрі 59,9 хвилин.

Суботній політ був другим після великого оновлення програмного забезпечення. Це оновлення, на встановлення якого знадобилося кілька тижнів, надало Ingenuity дві нові можливості: уникнення небезпеки під час приземлення та використання цифрових карт висоти для допомоги в навігації.

Допомога Perseverance

Ingenuity приземлився з марсоходом NASA Perseverance на дно кратера Єзеро в лютому 2021 року. Невдовзі гелікоптер вилетів із черева марсохода та розпочав кампанію, щоб показати, що в тонкій атмосфері Марса можливий політ апаратів важче за повітря завдяки пропелерам. Початковий етап демонстрації технологій тривав менше місяця і складався лише з п’яти вильотів. Але NASA незабаром дозволила гелікоптеру продовжити місію. Наразі поточні цілі зосереджені на розширенні меж польоту на Марсі та проведенні розвідки для Perseverance.

Марсохід шукає ознаки стародавнього життя на Марсі на дні Єзеро завширшки 45 км, де мільярди років тому було озеро та дельта річки. Perseverance також збирає та зберігає серію зразків, які в межах спільної кампанії NASA та Європейського космічного агентства повернуть їх на Землю у 2033 році.

Раніше ми повідомляли про те, як на борту Ingenuity опинився неочікуваний «пасажир».

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine