Індія запустить частину супутників OneWeb

Компанія OneWeb підписала контракт на використання найбільшого індійського носія GSLV Mark III для розгортання супутників, призначених для надання послуги глобального інтернету. Перший пуск відбудеться вже 2022 року.

Пуск ракети GSLV Mark III. Джерело: ISRO

У розгорнутому вигляді угруповання OneWeb має складатися з 648 апаратів. Їхнє виведення на орбіту здійснювалося ракетами «Союз», що виводили по 34—36 супутників. До лютого 2022 року компанія встигла запустити 428 супутників (66% апаратів) і мала здійснити ще шість запусків.

Після початку російсько-української війни та ультиматуму «Роскосмосу» OneWeb розірвала відносини з країною-агресором і наказала своїм співробітникам покинути космодром Байконур, де проводилася підготовка до чергового запуску. Це поставило компанію у складне становище. У березні було оголошено, що SpaceX допоможе OneWeb завершити розгортання угруповання. Сторони наразі не розкрили деталі угоди та кількість супутників, які будуть запущені за допомогою Falcon 9.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Тепер стало відомо, що запуском апаратів OneWeb також займеться Індія. Для цього буде використана найбільша індійська ракета-носій GSLV Mark III, здатна вивести до 9000 кг вантажу на низьку навколоземну орбіту. Як і у випадку зі SpaceX, OneWeb поки що не розкриває деталей договору. Відомо лише, що перший індійський запуск OneWeb відбудеться цього року з території Космічного центру імені Сатіша Дхавана.

Ракета GSLV Mark III складається з двох ступенів та двох бічних прискорювачів. На рахунку носія три успішні польоти в космос. Останній пуск GSLV Mark III відбувся 2019 року. Тоді ракета відправила до Місяця місію «Чандраян-2».

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів