Індія запустить частину супутників OneWeb

Компанія OneWeb підписала контракт на використання найбільшого індійського носія GSLV Mark III для розгортання супутників, призначених для надання послуги глобального інтернету. Перший пуск відбудеться вже 2022 року.

Пуск ракети GSLV Mark III. Джерело: ISRO

У розгорнутому вигляді угруповання OneWeb має складатися з 648 апаратів. Їхнє виведення на орбіту здійснювалося ракетами «Союз», що виводили по 34—36 супутників. До лютого 2022 року компанія встигла запустити 428 супутників (66% апаратів) і мала здійснити ще шість запусків.

Після початку російсько-української війни та ультиматуму «Роскосмосу» OneWeb розірвала відносини з країною-агресором і наказала своїм співробітникам покинути космодром Байконур, де проводилася підготовка до чергового запуску. Це поставило компанію у складне становище. У березні було оголошено, що SpaceX допоможе OneWeb завершити розгортання угруповання. Сторони наразі не розкрили деталі угоди та кількість супутників, які будуть запущені за допомогою Falcon 9.

Тепер стало відомо, що запуском апаратів OneWeb також займеться Індія. Для цього буде використана найбільша індійська ракета-носій GSLV Mark III, здатна вивести до 9000 кг вантажу на низьку навколоземну орбіту. Як і у випадку зі SpaceX, OneWeb поки що не розкриває деталей договору. Відомо лише, що перший індійський запуск OneWeb відбудеться цього року з території Космічного центру імені Сатіша Дхавана.

Ракета GSLV Mark III складається з двох ступенів та двох бічних прискорювачів. На рахунку носія три успішні польоти в космос. Останній пуск GSLV Mark III відбувся 2019 року. Тоді ракета відправила до Місяця місію «Чандраян-2».

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму
Супутник побачив результат цунамі в Гренландії