Індія назвала останній день спроби зв’язку з «Чандраян-3»

Минулого місяця Індія стала четвертою країною у світі, яка здійснила м’яку посадку на поверхню супутника Землі у межах місії «Чандраян-3». Після м’якого спуску посадковий модуль «Вікрам» випустив місяцехід «Праг’ян». Перед «сном» посадковий модуль навіть встиг повторно запустити двигуни, щоб піднятися на 6 метрів над поверхнею Місяця, перш ніж знову здійснити м’яку посадку.

Чандраян-3

Через кілька днів команда Індійської організації космічних досліджень (ISRO) перевела «Вікрам» і місяцехід «Праг’ян», що супроводжує його, у режим сну, щоб перечекати холодну місячну ніч та дочекатися наступного сходу Сонця 22 вересня.

На жаль, пара досі не прокинулася від тривалого нічного сну. Вчені 5 днів намагалися зв’язатись з апаратами, але марно. Як повідомляє The Guardian, надія на те, що «Вікрам» і «Праг’ян» коли-небудь прокинуться, слабшає».

Невдалий розвиток подій лише підкреслює екстремальні умови місячної поверхні, особливо в умовах тривалої відсутності сонячного проміння, яке живить сонячні панелі космічних апаратів.

Але вчені зберігають оптимізм.

«Зусилля зі встановлення зв’язку з посадковим апаратом «Вікрам» і місяцеходом «Праг’ян» триватимуть», — йдеться у твіттері ISRO. За словами команди, управління місією намагатиметься відновити зв’язок до наступного заходу Сонця 30 вересня.

Пережити наступний лютий холод апарати навряд чи зможуть. Але нещодавно були випадки, коли місяцеходи переживали суворі ночі. Наприклад, китайські місяцеходи «Чан’е-4» і «Юйту-2» неодноразово успішно прокидалися.

Однак, навіть якщо «Вікрам» більше ніколи не прокинеться, Індія все одно зможе вважати свою місію «Чандраян-3» новаторським успіхом, оскільки, за словами ISRO, посадковий модуль виконує роль «місячного посла Індії» на Місяці.

Раніше ми повідомляли про те, як місяцехід місії «Чандраян-3» зіткнувся з небезпекою.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine