Апарат «Вікрам» здійснив захопливий трюк на Місяці: відео

Після завершення короткої подорожі місяцехода «Праг’ян» здавалося, що на цьому місія «Чандраян-3» завершилась. Але індійський апарат «Вікрам» знову продовжив свій космічний вояж, вразивши світ новим захопливим трюком. Після успішної посадки на Місяць у серпні цей апарат виконав надзвичайний маневр.

ISRO
Апарат «Вікрам» пролетів 30 см над поверхнею Місяця. Ілюстрація: ISRO

За даними Індійської організації космічних досліджень (ISRO), «Вікрам» здійснив підйом на висоту 40 см над поверхнею Місяця, потім пролетів убік, знову приземлившись приблизно на відстані 30 см від свого початкового місця посадки. Ця надзвичайна маневреність апарата була зафіксована на відео, яке було опубліковане ISRO.

«Вікрам» знову здійснив м’яку посадку на Місяці!» — з радістю повідомили у ISRO. Це свідчить про великий успіх та вміння індійських космічних інженерів.

Апарат «Вікрам» здійснив цей захопливий маневр лише кілька тижнів після того, як успішно випустив на поверхню Місяця шестиколісний ровер «Праг’ян», який розпочав вивчати навколишню територію з метою знаходження ознак водяного льоду.

ISRO повідомила, що всі системи апарата функціонують нормально і безперебійно, вказуючи на великий професіоналізм індійських космічних науковців.

Це досягнення відбулося, коли апарат «Вікрам» готувався до гібернації поруч із місяцеходом. Очікується, що обидва апарати проведуть два тижні у режимі сну до сходу Сонця над Місяцем. Але 22 вересня 2023 року їхні сонячні батареї розрядяться. Тому інженери ISRO мають надію, що обидва апарати переживуть місячну ніч, де температура може падати до -170°C. Успіх цього пробудження визначить майбутнє місії «Чандраян-3».

«Сподіваємося на успішне пробудження для нового набору завдань!», — написала ISRO. В іншому випадку «Вікрам» може стати вічним місячним посольством Індії на супутнику Землі.

Раніше ми повідомляли про те, що посадковий модуль місії «Чандраян-3» побачили з орбіти.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine