Місяцехід місії «Чандраян-3» зіткнувся з небезпекою

Минулого тижня Індія стала четвертою країною, яка успішно посадила свій космічний апарат на Місяці в межах місії «Чандраян-3». Індійська організація космічних досліджень (ISRO) з великою гордістю оголосила, що посадковий модуль «Вікрам» успішно сів на південному полюсі нашого природного супутника.

Кратер на Місяці
Кратер на Місяці, в який ледь не впав ровер «Праг’ян». Фото: ISRO

Це було складним завданням, і не всі країни змогли би його виконати. Наприклад, при спробі здійснити таку операцію росія нещодавно втратила свій апарат «Луна-25», що розбився об місячну поверхню.

Наразі посадковий модуль «Вікрам» та доправлений ним на Місяць ровер «Праг’ян» активно досліджують місячну поверхню. Однак місія останнього мало не зірвалася. Днями місяцехід натрапив на перешкоду — величезний кратер глибиною 3 м, в який маленький 25-кілограмовий «Праг’ян» ледь не впав.

«27 серпня 2023 року ровер натрапив на кратер діаметром 4 м, що знаходився у трьох метрах від його поточного місця розташування. «Праг’ян» був успішно повернений на попередній шлях і зараз безпечно рухається новою траєкторією», — повідомили в ISRO.

Ми сподіваємось, що команда фахівців з ISRO продовжуватиме виконувати свою роботу уважніше. Падіння «Праг’яна» у кратер могло стати фатальним для цієї інноваційної місії. Але, на щастя, наземний контроль вчасно зреагував на небезпеку.

Оновлені дані також включають два захоплюючі чорно-білі знімки. На одному з них можна побачити глибоку й темну прірву, заблоковану від сонячних променів, що падають під кутом. На іншому зображенні видно сліди марсохода «Праг’ян».

Досягнення місії ISRO «Чандраян-3» особливо важливі через припущення вчених, що південний місячний полюс містить великі запаси водяного льоду. Це може зробити приполярний регіон ключовим для майбутніх довгострокових досліджень Місяця.

Раніше ми повідомляли про те, як «Чандраян-3» отримав несподівані результати про температуру на Місяці.

За матеріалами newscientist.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine