«Праг’ян» надіслав світлину свого посадкового модуля «Вікрам» з поверхні Місяця

Індійська організація космічних досліджень (ISRO) опублікувала чергову серію знімків посадкового модуля «Вікрам» місії «Чандраян-3». Знімки були зроблені місяцеходом «Праг’ян», який від’їхав від модуля на невелику відстань.

Вікрам
Посадковий модуль «Вікрам», сфотографований ровером «Праг’ян». Фото: ISRO

Раніше ISRO опублікувала перші фотографії посадкового модуля «Вікрам» з моменту його історичної посадки 23 серпня. За словами представників організації, вони були зроблені навігаційною камерою на борту місяцехода.

Також посадковий модуль зробив заміри температури та підтвердив наявність сірки на південному полюсі Місяця.

«Прилад лазерно-індукованої спектроскопії розпаду (LIBS) на борту «Чандраян-3» зробив перші в історії вимірювання елементного складу місячної поверхні поблизу південного полюса. Ці вимірювання однозначно підтверджують наявність сірки у цьому регіоні, що було неможливо зробити за допомогою інструментів на борту орбітальних апаратів», — повідомило космічне агентство.

Індія увійшла в історію 23 серпня, коли посадковий модуль «Чандраян-3» успішно здійснив посадку в районі південного полюса Місяця. Завдяки цьому вона стала першою країною, яка здійснила це історичне досягнення, а також четвертою країною після США, Китаю та колишнього Радянського Союзу, апарати яких працювали на нашому природному супутнику.

Крім того, інші країни також виявили інтерес до досліджень Місяця. Японське космічне агентство JAXA готується до спроби висадити на нього свій посадковий апарат під назвою SLIM. Також приватна компанія Ізраїлю SpaceIL планує другу спробу в 2024 році здійснити посадку на місячну поверхню апарата «Берешит-2».  

Раніше ми повідомляли про те, як «Чандраян-3» показав поверхню зворотного боку Місяця перед посадкою.

За матеріалами indiatimes.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine