«Берешіт-2» нестиме два посадкових апарати

Ізраїльська некомерційна організація SpaceIL оголосила про початок робіт зі створення апарата «Берешіт-2». Відповідна заява була зроблена на 72-му Міжнародному конгресі астронавтики, що відбувся в ОАЕ.

Апарат «Берешіт». Джерело: SpaceIL

Як і перший «Берешіт», новий апарат розроблятиме концерн IAI (Israel Aerospace Industries). Однак його конструкція відрізнятиметься від попередника. Якщо перший являв собою єдиний посадковий зонд, то «Берешіт-2» складатиметься з орбітера та двох невеликих посадкових модулів. Передбачається, що основний апарат працюватиме на селеноцентричній орбіті кілька років. Щодо модулів, то вони мають висадитися в різних регіонах Місяця та провести низку наукових досліджень.

За оцінками SpaceIL, створення «Берешіт-2» триватиме три роки. Апарат планують запустити у 2024 році на комерційній ракеті.

Нагадаємо, що 585-кілограмовий зонд «Берешіт» стартував у лютому 2019 року. Він став першим в історії приватним апаратом, що вирушив у подорож до іншого небесного тіла й успішно вийшов на орбіту навколо нього. На жаль, спроба посадки на Місяць у квітні 2019 року завершилася невдачею через збій у роботі інерційного датчика. Головний двигун зонда передчасно вимкнувся, і в результаті він упав у районі Моря Ясності.

За матеріалами https://spacenews.com