Температура на Місяці: «Чандраян-3» отримав несподівані результати

27 серпня Індійська організація космічних досліджень (ISRO) оприлюднила графік змін температури між поверхнею Місяця й точкою на глибині приблизно 8 см, що була виміряна приладом ChaSTE на борту посадкового модуля місії «Чандраян-3».

"Чандраян-3" зробив це зображення з поверхні Місяця 27 серпня
«Чандраян-3» передав це зображення з поверхні Місяця 27 серпня. Джерело: ISRO

Цей температурний зонд був спільно розроблений командою Лабораторії космічної фізики Космічного центру ISRO імені Вікрама Сарабхая (VSSC) та Лабораторією фізичних досліджень (PRL) в Ахмадабаді.

Попередні дослідження та місії вже підтвердили різницю температур на південному полюсі Місяця. Ділянки деяких кратерів, що ніколи не освітлюються Сонцем, можуть бути дуже холодними — аж до -233°C. З іншого боку, деякі частини, які отримують достатньо сонячного світла, можуть нагріватися до 50°C і вище.

Результати дослідження ChaSTE відображають цю температурну різницю між поверхнею Місяця, покритою місячним реголітом — пухкими породами і пилом — та шаром на глибині 10 см.

Отримані дані означають, що на поверхні Місяця в районі південного полюсу, де знаходиться посадковий модуль, температура коливається в межах 40-50°C. Але на глибині 80 мм під поверхнею вона падає приблизьно до -10°C, що виявилось вищим, ніж очікували вчені.

Про місію «Чандраян-3»

Індійська місія «Чандраян-3» успішно здійснила посадку на Місяць 23 серпня, зробивши Індію четвертою країною, яка досягла такого результату — після Радянського Союзу, США та Китаю. Невдовзі після посадки за допомогою рампи посадкового модуля на місячну поверхню викотився ровер, офіційно ставши першим апаратом, що працював на південному полюсі Місяця. Загалом місія триватиме лише 14 днів.

Південний полярний регіон, де успішно виконав посадку індійський апарат, становить великий інтерес для вчених. Попередні дані свідчать про те, що він містить запаси водяного льоду в постійно затінених областях. Вода на Місяці може використовуватись астронавтами для пиття чи для виробництва палива та кисню. 

Раніше ми повідомляли про те, як «Чандраян-3» показав поверхню зворотного боку Місяця перед посадкою.

За матеріалами thehindu.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine