Hubble зазнімкував неправильного сусіда Чумацького Шляху

Представлене зображення було отримано телескопом Hubble. Воно демонструє щільне поле зір, розташованих на тлі газу, пилу та віддаленіших об’єктів. Зорі займають так багато місця на знімку, що одразу доволі важко зрозуміти, що перед нами знаходиться ціла галактика.

Неправильна галактика ESO 245-5. Джерело: ESA/Hubble & NASA, M. Messa

Зазнімкована Hubble галактика, має позначення ESO 245-5. Вона є відносно близьким сусідом Чумацького Шляху. ESO 245-5 розташована на відстані 15 млн світлових років від Землі у напрямку до сузір’я Фенікса.

Ще одна причина, через яку, можливо, відразу складно визначити, що ESO 245-5 — це галактика, полягає в очевидній відсутності структури. Ми часто милуємося зробленими Hubble дивовижними знімками спіральних галактик, які мають впорядковану структуру. ESO 245-5 навпаки, класифікується як галактика типу IB(s)m. Позначення IB(s)m означає, що галактика неправильна (I), має перетинку (B), має невелику спіральну структуру (s) і належить до Магелланова типу (m).

Термін «неправильна» означає, що галактика не має чіткої структури. Найчастіше такі галактики характеризуються хаотичною формою без яскраво вираженого ядра та спіральних гілок.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Другий термін означає, що галактика має перетинку — щільну смугу із зір, яка перетинає її центр. Третій термін говорить про те, що в ESO 245-5 є натяки на спіральну структуру, але нічого чіткого або визначеного (тому «s» і поміщено в дужки). Нарешті, останній термін вказує на схожість ESO 245-5 з Магеллановими Хмарами — двома карликовими галактиками, які є близькими сусідами Чумацького Шляху.

Раніше ми розповідали про те, що Мала Магелланова Хмара може насправді складатися з двох галактик.

За матеріалами https://esahubble.org

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів